Kolejny sukces polskiej produkcji. Odwilż najpopularniejszym serialem HBO Max w Europie

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Seriale

Okazuje się, że publiczność nadal nie jest zmęczona kryminałami. Polski serial „Odwilż” okazał się niemałym sukcesem w HBO Max.

Odwilż – najchętniej oglądany serial w Europie

odwilz hbo max serial

Przyznaję, że nie spodziewałem się tego. Mam wrażenie, że kryminały się ludziom trochę już przejadły. Tymczasem wychodzi na to, że ciągle w tym gatunku tkwi potencjał. Pomimo tego, że na brak filmów i seriali kryminalnych żaden serwis streamingowy, w tym HBO Max, nie może narzekać, to najnowszy przedstawiciel tego gatunku – serial „Odwilż” radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Jest on nie tylko najpopularniejszą produkcją w HBO Max w Polsce, ale i numerem jeden jeśli chodzi o oglądalność w całej Europie pośród użytkowników serwisu. Co więcej, jest też na 14. miejscu najchętniej oglądanych seriali w HBO Max na całym świecie.

Przeczytaj także: Walter White i Jesse Pinkman pojawią się w finałowym sezonie serialu Better Call Saul

To znakomite wieści, bo, choć to kolejny kryminał, pokazuje, że jest spore zainteresowanie takimi treściami z Polski na świecie, co tylko i wyłącznie pozytywnie wpłynie na chęć inwestycji filmowo-serialowych w naszym kraju. Ubolewam jedynie cały czas nad tym, że to kryminał, bo to może oznaczać, że tylko z tym gatunkiem będzie się kojarzyć nasz kraj. Cały czas czekam na inwestycję HBO, Canal+ albo Netfliksa w coś nowego, naprawdę oryginalnego, co zwróci na nas swoją uwagę jak np. „Squid Game”. A nie jest to niemożliwe i wymagające olbrzymich budżetów – to kwestia pomysłów i otwartości na nie.

Odwilż – o czym opowiada polski serial HBO Max?

Akcja „Odwilży” rozgrywa się w Szczecinie, na przełomie zimy i wiosny. W rzece Odra znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyny Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda). Okazuje się, że zmarła kobieta przed śmiercią urodziła dziecko. Nie wiadomo jednak, co się z nim stało i czy w ogóle żyje. Zawieja postanawia więc nie tylko rozwikłać sprawę śmierci kobiety, ale też odnaleźć zaginione dziecko. W serialu występują także: Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska.

„Odwilż” miał swoją premierę 1 kwietnia 2022 w HBO Max. Serial liczy sobie 6 odcinków, a jego finał zaplanowany jest na 15 kwietnia 2022.

HBO Max oraz HBO liczą sobie łącznie ponad 73 mln abonentów w skali globalnej. W Polsce serwis dostępny jest od 8 marca 2022 roku.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy