Wiedzmin 2 zapowiedz Netflix

Zwiastun 2. sezonu Wiedźmina i inne nowości z WitcherCon

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Seriale

Netflix udostępnił zwiastun 2. sezonu Wiedźmina oraz podał datę jego premiery. To jednak nie wszystkie nowości, które pojawiły się na WitcherCon. Przypomnijmy, że to pierwsze tego typu wydarzenie, które zostało zorganizowane wspólnie przez Netflixa oraz CD Projekt RED. Nie dziwne więc, że podano także kilka informacji o nowej wersji Wiedźmina 3.

Zwiastun 2. sezonu Wiedźmina od Netflix

Zacznijmy jednak od tego, co może być najważniejsze dla fanów Białego Wilka. W sieci dostępny jest już zwiastun 2. sezonu Wiedźmina, a serial swoją premierę będzie miał 17 grudnia tego roku. Na fanów czeka osiem odcinków, więc jest na co czekać. Jednak zanim pojawi się serial z gwiazdorską obsadą, fani będą mogli spojrzeć na coś innego. Netflix przygotował animacje ze świata Wiedźmina. Dostaniemy więc kolejne seriale i filmy, które mocno będą rozbudowywały historię świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Pełnometrażowy film animowany będzie nosił nazwę „Wiedźmin: Zmora Wilka” i pojawi się w bibliotece Netflixa pod koniec sierpnia tego roku, a dokładniej 23 sierpnia. Poniżej znajdziecie opis produkcji i krótki zwiastun. Na szczęście zwiastun 2. sezonu Wiedźmina jest dłuży i pokazuje znacznie więcej, niż udostępniane wcześniej zapowiedzi.

Zobacz też: Plus kończy z Rokiem Ważności Konta w ofercie na kartę.

Film przedstawia świat Wiedźmina z szerszej perspektywy: Przed Geraltem był jego mentor Vesemir – młody wiedźmin, który uciekł od życia w ubóstwie, by zabijać potwory dla pieniędzy. Jednak kiedy nowy, dziwny potwór zaczyna terroryzować pełne napięć politycznych królestwo, Vesemir rozpoczyna przerażającą przygodę, która zmusza go do zmierzenia się z demonami ze swojej przeszłości.

Wiedźmin: Zmora wilka

Co twórcy mówią o 2. sezonie The Witcher

WitcherCon przyniósł także wiele rozmów oraz wywiadów z twórcami, którzy pracowali nad drugim sezonem Wiedźmina dla Netflix. Wszystkie panele są dostępne na YouTube, więc można spokojnie nadrobić, jeżeli jest się fanem serii. Poniżej możecie znaleźć wypowiedź aktora, który wciela się w postać Geralta oraz showrunnerki The Witcher.

To w jaki sposób zagrałem Geralta w pierwszym sezonie było od początku przemyślane. Większość czasu przebywał w dziczy, nie miał możliwości prowadzenia rozległych dialogów. Pomyślałem więc, że najlepiej, jeśli będzie to człowiek, który mówi mało, ponieważ dzięki temu sprawia wrażenie, że więcej myśli. Taki był mój zamiar. Ale kiedy już poznałem scenariusz z Cirillą, Wiedźminami i miejscami oraz ludźmi, których już zna, uznałem, że trzeba mu pozwolić być bardziej rozmownym i filozoficznym, mówić więcej i się wymądrzać, ponieważ taki właśnie jest. Nie jest tylko wielkim, starym, siwowłosym brutalem.

Henry Cavill o drodze, którą przeszedł jego bohater, Geralt.

Jest wiele nowych postaci, które przedstawimy widzom w 2. sezonie. Po raz pierwszy zobaczymy Dijkstrę i Królestwo Redanii. Wiem, że wielu fanów jest podekscytowanych pierwszym spotkaniem z takimi postaciami jak Filippa, Codringher, Fenn, Rience, Nenneke. Jest ich wiele, ale muszę powiedzieć, że Vesemir jest tym, którego spotkania z publicznością najbardziej nie mogę się doczekać. Vesemir jest integralną częścią historii, którą opowiadamy w tym sezonie. Po raz pierwszy przenosimy się do Kaer Morhen, a w sezonie, w którym Geralt stał się ojcem dla Ciri, ważne wydawało nam się pokazanie tego, kim był jego ojciec. To wszystko składa się na wielopokoleniową opowieść, ponieważ Vesemir i Ciri też mają swoją historię i zaczyna się myśleć: „Och, wszyscy ci ludzie powinni wchodzić ze sobą w interakcję, uczyć się od siebie nawzajem i ze sobą walczyć.

Lauren Schmidt Hissrich o nowych postaciach w 2. sezonie.

Wiedźmin 3 dla PS5 i Xbox Series X

Podczas WitcherCon nie zabrakło także informacji dla fanów gier. W końcu jednym z organizatorów było CD Projekt RED. Niestety, ale nie pokazano nowej wersji Wiedźmin 3: Dziki Gon, ani tym bardziej nie zapowiedziano kolejnej odsłony gry. Za to potwierdzono to, co fani wiedzieli już od jakiegoś czasu. Wiedźmin 3: Dziki Gon doczeka się nowej wersji, która powstaje specjalnie dla konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X, ale także dla komputerów osobistych. Zła wiadomość jest taka, że nie podano daty premiery nowej wersji Wiedźmina. Ta ma być za to darmowa dla posiadaczy podstawowej wersji gry i dostępna będzie w formie aktualizacji. Mają pojawić się także darmowe dodatki oraz DLC dla gry, więc jest na co czekać.

Źródło: Netflix informacja prasowa / YouTube / Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy