ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowi artyści Spotify RADAR Polska – program działa już od roku

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Muzyka

Do Spotify RADAR Polska dołączyła piątka artystów. Popularna platforma streamingowa poinformowała o tym fakcie przy okazji rocznicy funkcjonowania tego programu. W ciągu minionych 12 miesięcy wzięło w nim udział 10 polskich wykonawców.

Nowi artyści Spotify RADAR Polska – oto ich lista

W ciągu ostatnich 360 dni artyści biorący udział w programie wygenerowali ponad 50 mln streamów. Zalia przez ostatni rok zwiększyła liczbę miesięcznych słuchaczy na Spotify o 200%, a bryska weszła do TOP 200 tygodniowej listy artystów już dwa dni po starcie RADARu. Ponadto w 2021 roku Marie oraz Oliwka Brazil trafiły na listę TOP 50 najchętniej słuchanych artystek w Polsce.

Cieszymy się, że już po roku możemy mówić o sukcesie, jaki odnieśli artyści biorący udział w RADARze. Widać wyraźnie, że jest to program, dzięki któremu artyści mogą zostać odkryci, dlatego teraz z radością witamy kolejną grupę wschodzących artystów, którzy ostatnio znaleźli się na naszym radarze.

Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify.

Kto dokładnie dołączył właśnie do programu? Lista wykonawców poniżej.

  • Ania Leon – młoda wokalistka tworząca muzykę dark pop, występowała jako support na koncertach Natalii Przybysz, Darii Zawiałow i Brodki.
  • Julia Rocka – w swojej twórczości łączy m.in. pop i muzykę alternatywną, a jej dotychczasowe single zostały odtworzone na Spotify ponad 10 milionów razy.
  • Marissa – zaczynała od gry na pianinie i pisania wierszy, łączy pop z miejskimi i trapowymi bitami.
  • TYNSKY – 18-letni wokalista z Płocka, sam pisze i komponuje własne utwory. Istotny wpływ na jego twórczość wywarła muzyka Ed’a Sheerana.
  • NEL – pochodzi z Warszawy, a muzycznych inspiracji poszukiwała m.in. w Turcji. Współpracuje z raperem Filipkiem. Pracuje również nad swoją debiutancką EPką. Dotychczas ma na swoim koncie 5 singli.

Przypomnijmy – Spotify RADAR Polska to lokalna edycja globalnego programu, którego celem jest wspieranie młodych, utalentowanych artystów. Takich, którzy są dopiero na początku swojej kariery. Częścią programu jest specjalna playlista promująca uczestników projektu.

Źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Spotify

Sprawdź najnowsze wpisy