ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
johnny depp amber heard proces aquaman

Johnny Depp załatwił Amber Heard rolę w filmie Aquaman?

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Media

Kolejne informacje dotyczące relacji oraz kulisów kariery Johnny’ego Deppa i Amber Heard wychodzą na jaw w „procesie dekady”. Podczas ostatnich zeznań Johnny Depp stwierdził, że prawdopodobnie dzięki niemu Heard dostała rolę w filmie „Aquaman”.

Proces Johnny Depp kontra Amber Heard coraz bliżej końca

johnny depp amber heard-proces-youtube
Źródło: Law&Crime Network/YouTube

Rozpoczęty w kwietniu proces Johnny Depp – Amber Heard jest już na ostatniej prostej. Aktor pozwał swoją byłą żonę domagając się 50 milionów dolarów odszkodowania. Powodem pozwu jest artykuł z 2018 roku, który Heard napisała na łamach „The Washington Post„, określając w nim siebie jako ofiarę przemocy domowej. Artykuł ten, według Deppa, oczernił go i spowodował, że jego kariera znalazła się w martwym punkcie.

W odpowiedzi na pozew Deppa Amber Heard złożyła kontrpozew na 100 milionów dolarów, twierdząc, że jej były mąż oczernił ją, nazywając kłamcą. Heard twierdzi także, że przez działania Deppa jej kariera, w tym rola a serii „Aquaman”, znacznie ucierpiała.

Johnny Depp pomógł w angażu Amber Heard do roli w filmie Aquaman?

Przez minione tygodnie proces, który został udostępniony do oglądania publicznie na całym świecie (można go śledzić np. na YouTubie) oglądany jest przez miliony ludzi dziennie. Zeznawała już większość świadków z obu stron, a ostatnio do złożenia zeznań został ponownie wezwany Johnny Depp. Zapytany o okoliczności otrzymania przez Amber Heard roli Mery w filmie „Aquaman” aktor oznajmił, że wykonał kilka telefonów do studia WarnerBros., kiedy jego kierownictwo miało wątpliwości czy obsadzić Heard w tym filmie.

Powiedziała mi, że „Aquaman” będzie kręcony w Australii. Stwierdziła, że WarnerBros ma pewne obawy. Ja w ciągu ostatnich lat pracowałem z nimi kilkukrotnie, robiłem z nimi filmy. Zapytała mnie, czy mógłbym z nimi porozmawiać. Wykonałem kilka telefonów.

powiedział w sądzie Johnny Depp.

Aktor miał skontaktować się z trójką najwyżej postawionych w Warnerze osób – Kevinem Tsujiharą, Sue Kroll i Gregiem Silvermanem. Depp miał już wówczas relację ze studiem WarnerBros. gdyż zrobił z nimi kilka filmów, a dodatkowo w tamtym okresie (okolice roku 2015) został zatrudniony do zagrania w serii „Fantastyczne zwierzęta”.

Szef DC: Nie było chemii na planie miedzy Amber Heard a Jasonem Momoą

Podczas wcześniejszego przesłuchania na rozprawie przepytywany był także Walter Hamada, szef DC wewnątrz WarnerBros., który ujawnił, że studio chciało zastąpić Amber Heard inną aktorką (albo postacią) w filmie „Aquaman 2” ze względu na brak ekranowej chemii między nią a Jasonem Momoą.

Nie było pomiędzy nimi chemii. Oczywiście w montażowni udało się sprawić, że ta relacja wyglądała dobrze w pierwszym filmie, jednak przy okazji Aquaman 2 istniała obawa, że zajmie to zbyt wiele czasu i lepiej byłoby dokonać recastingu. Moglibyśmy znaleźć kogoś, kto ma zdecydowanie lepszą chemię z Jasonem Momoą.

– tłumaczy Walter Hamada.

Dodatkowo rola Heard w tym filmie od początku była nieduża, gdyż według Hamady akcja „Aquamana 2” ma być skupiona głównie wokół postaci Arthura (Jason Momoa) oraz przyrodniego brata Orma (Patrick Wilson).

Premiera filmu „Aquaman 2” zaplanowana jest na 17 marca 2023 roku.

Źródło zdjęcia głównego: Law&Crime Network/YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy