ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Fall Guys wersja mobilna

Fall Guys już wkrótce będzie dostępne za darmo na wszystkich platformach!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Jedna z najbardziej hitowych gier towarzyskich ostatnich miesięcy, czyli Fall Guys: Ultimate Knockout wkrótce ma zmienić swój model na free-to-play! Wszystko to związane jest z premierą tytułu na konsolach nowej generacji.

Fall Guys: Ultimate Knockout już wkrótce za darmo!

Fall Guys: Ultimate Knockout za darmo!

Wokół hitowego Fall Guys już niedługo wydarzy się bardzo dużo ciekawych rzeczy. Przede wszystkim tytuł 21 czerwca zadebiutuje na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X|S, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wcześniej gra była dostępna od 2020 roku na komputerach osobistych oraz PlayStation 4. Otwarcie się na nowych graczy będzie jeszcze bardziej odczuwalne, ponieważ Fall Guys ma przejść do modelu free-to-play.

W przypadku wersji gry na komputery osobiste tytuł zostanie przeniesiony z platformy Steam na Epic Games. Jednakże wszyscy gracze, którzy posiadają kopię tytułu w serwisie autorstwa Valve nie muszą się niczym martwić. Wciąż będą oni zyskiwać te same aktualizacje, co nowi użytkownicy zakładający konto już na platformie Epic Games. Dodatkowo w momencie premiery Fall Guys na nowych konsolach twórcy udostępnią wyczekiwane funkcje cross-play oraz cross-progress.

Zobacz też: Nie jesteś fanem Wiedźmina od Netflixa? Jan Błachowicz podziela twoją opinię

Twórca tytułu, czyli Mediatonic takim ruchem chce zwiększyć zainteresowanie Fall Guys, które łączy w sobie najlepsze cechy charakteryzujące gry towarzyskie. Aktualnie produkcja z 2020 roku jest dostępna na platformie Steam za 71,99 złotych. Warto także wspomnieć, że w tym samym serwisie Fall Guys oceniło już ponad 380 tysięcy graczy. Większość z recenzji jest „bardzo pozytywna”.

Podobny zabieg do tego, który wkrótce zobaczymy przy okazji gry od Mediatonic mieliśmy okazję obserwować w trakcie zmian w Rocket League. Tytuł od Psyonix również zamieniał Steam na Epic Games oraz przeszedł do modelu free-to-play. Wydaje się, że w przypadku starszej o pięć lat produkcji taka decyzja ostatecznie wyszła na plus. O tym, czy Fall Guys pójdzie w ślady Rocket League, dowiemy się już w drugiej połowie czerwca.

Źródło: PC Gamer

Sprawdź najnowsze wpisy