Mafia III za darmo

Mafia 4 będzie prequelem oryginalnej trylogii! Gra powstaje — poznaliśmy pierwsze szczegóły

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Wszyscy fani serii gier Mafia mają dzisiaj ogromne powody do świętowania. W sieci pojawiły się informacje mówiące o tym, że czwarta część hitowego cyklu jest w fazie tworzenia.

Mafia 4 – pierwsze szczegóły dotyczące gry

Mafia 4 - pierwsze szczegóły dotyczące gry

Doniesienia trafiły do internetu za sprawą serwisu Kotaku, który jako pierwszy oznajmił, że studio Hangar 13 rozpoczęło pracę nad nową grą z serii Mafia. Informacje te pojawiły się tuż po tym, jak główny szef amerykańskiego dewelopera — Haden Blackman oznajmił, że kończy swoją siedmioletnią przygodę z firmą należącą do 2K. Urodzony w Kalifornii producent w przeszłości pracował przy grach takich jak Mafia III oraz Mafia: Definitive Edition.

Zobacz też: 3000 pracowników Activision pracuje nad Call of Duty – czy to coś zmieni?

Stanowisko Blackmana objął Nick Baynes. Brytyjczyk do tej pory był szefem w oddziale Hangar 13 w angielskim mieście Brighton. Teraz na barkach Baynesa spoczywa ogromna odpowiedzialność. Producent będzie przewodził pracami nad Mafią 4. Obok tak ogromnej produkcji ciężko przejść obojętnie tak, więc Kotaku podała pierwsze szczegóły dotyczące gry. Przede wszystkim ma ona powstać na silniku Unreal Engine 5. Patrząc pod kątem fabuły, Mafia 4 będzie prequelem oryginalnej trylogii. W związku z tym, że pierwsza odsłona serii była osadzona w latach 30′ XX wieku „czwórka” najprawdopodobniej zabierze nas do wcześniejszej dekady.

Oryginalna Mafia z 2002 roku uchodzi już za absolutny klasyk, a jej kontynuację z 2010 oraz 2016 roku również utrzymały bardzo dobry poziom. Jak sama nazwa wskazuje, gry z cyklu oparte są o gangsterskie motywy, a cechą charakterystyczną serii jest otwarty świat oraz duża swoboda rozgrywki. Nie tak dawno bowiem półtora roku temu byliśmy świadkami premiery odświeżonej wersji pierwszej Mafii, która spotkała się z pozytywnymi recenzjami. Nic więc dziwnego, że temat pojawienia się na rynku czwartej odsłony hitowej serii pobudził graczy z całego świata. Tym bardziej że mówimy tu o ogromnej produkcji, która zabierze nas w bardzo ciekawe ramy czasowe oraz będzie stworzona w oparciu o rozwinięty silnik Unreal Engine 5.

Źródło: Kotaku

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy