F1 22 zapowiedziane – czego spodziewamy się po „nowej erze” gier Formuły 1?

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Dopiero co informowaliśmy Was o tym, czego możemy spodziewać się po F1 Manager 2022. Tymczasem Formuła 1 zaprezentowała swoją kolejną grę, która zabierze nas na tory rozlokowane po całym świecie. Oto wszystko, co wiemy o zbliżającej się premierze F1 22!

Nowa era cyklu rozpocznie się wraz z F1 22

Nowa era cyklu rozpocznie się wraz z F1 22

Codemasters wraz z pomocą Electronic Arts zaprezentowało dzisiaj oficjalną zapowiedź F1 22. Zarówno producent jak i wydawca swój najnowszy produkt reklamują jako rozpoczęcie „nowej ery gier z serii Formuły 1”. Tytuł na rynek trafi 1 lipca, a w dniu premiery będzie dostępny w wersji na komputery osobisty oraz konsole Xbox Series X|S, Xbox One oraz PlayStation 5 i PlayStation 4. Poniżej znajdziecie wspomnianą wyżej zapowiedź, która została zamieszczona na portalu YouTube.

EA Sports poinformowało, że w F1 22 pojawi się najwięcej zmian w porównaniu z poprzednimi odsłonami serii od przeszło dekady. Przede wszystkim mowa tu o nowelizacji przepisów samych wyścigów, ale także całkiem nowym trybom gry. Jednym z nich jest F1 Life, które pozwoli nam na wejście w buty profesjonalnego kierowcy Formuły 1. W tym trybie do swojej dyspozycji będziemy mieli kolekcję superaut, ubrań oraz innych ciekawych akcesoriów. Wewnątrz gry będzie funkcjonować specjalny sklep, w którym będziemy mogli dokonywać zakupów kolejnych to przedmiotów. O zmianach, które robią z F1 22 całkiem nowy start serii, wypowiedział się Lee Mather, który sprawuje funkcję dyrektora kreatywnego w Codemasters.

Z niecierpliwością czekamy, żeby powitać naszych graczy w nowej erze Formuły 1. Równolegle ze zmianami wprowadzonymi w serii wyścigów, zaktualizowaliśmy fizykę pojazdów, żeby lepiej odzwierciedlić nowe przepisy oraz przebudowaliśmy model opon, aby sprawić, że prowadzenie bolidu przypomina prawdziwe życie. Wraz z nowymi i zaktualizowanymi trasami, systemem Adaptive AI, trybem F1 Life oraz rozbudowanymi opcjami rozgrywki, nigdy nie było lepszego czasu dla graczy, aby zająć swoje miejsca w wyścigu i doświadczać życia kierowcy Formuły 1.

Lee Mather (Codemasters)
Nowa era cyklu rozpocznie się wraz z F1 22

Nowe wrażenia z rozgrywki oferuje nam także wybór opcji pomiędzy immersyjnością a transmisyjnością. W przypadku pierwszego wyboru czeka nas dużo cięższa rozgrywka, która jednak oferuje nam „wczucie” się w wyścig. Druga opcja stawia natomiast na zbliżenie gracza do wydarzeń dziejących się na torze. Jednakże największą nowością wydaje się być funkcja VR, która będzie dostępna w wersji gry na PC przez urządzenia Oculs Rift oraz HTC Vive. W tym przypadku dosłownie przeniesiemy się do wnętrza bolidu, przeżywając niepowtarzalne emocje.

Kolejne nowości i usprawnienia w F1 22

Nowa era cyklu rozpocznie się wraz z F1 22

F1 22 zaoferuje nam szereg kolejnych funkcji oraz trybów gry, które będą swoistą nowością. Nowi oraz mniej zaawansowani gracze na pewno ucieszą się z informacji o wprowadzeniu do F1 22 systemu Adaptive AI. Takowe rozwiązanie pozwala na rywalizacje ze sztuczną inteligencją na poziomie, który dostosowuje się do umiejętności gracza. Jeśli jesteście całkowitymi laikami w świecie Formuły 1, nie martwcie się! W nowej grze od EA Sports szybko przejdziecie szkolenie wstępne, które przedstawi wam „intuicyjny system kierowania oraz menu”.

W F1 22 zobaczymy także powracający do serii tryb My Team oraz rozbudowaną karierę. Twórcy gry pozwolą nam na stworzenie własnego kierowcy, którym będziemy mogli podbijać świat Formuły 1 przez kolejne dziesięć sezonów. Dla graczy, którzy stawiają na kooperacje lub też zdrową rywalizację dostępny będzie tryb dla dwóch graczy oraz rozwinięty multiplayer.

Nowa era cyklu rozpocznie się wraz z F1 22

Twórcy ściśle współpracują z władzami Formuły 1, czego owocem jest między innymi zaktualizowanie tras w Australii, Abu Dhabi oraz Hiszpanii. Dodatkowo w grze nie zabraknie debiutującego w sezonie 2022 Grand Prix Miami. EA Sports zapowiedziało także, że w F1 22 zwiększono element rywalizacji w związku z czym, możemy spodziewać się większych emocji oraz mniej przewidywalnych wyników.

Na koniec warto wspomnieć, że wraz z zapowiedzią F1 22 ruszył także preorder gry. Do wyboru gracze dostali Edycję Standardową oraz Edycję Mistrzowską. W przypadku pierwszej opcji cena za egzemplarz w przedsprzedaży to 269,90 złotych (PC) lub 349,90 złotych (Xbox i PlayStation). Zakup rozszerzonej wersji to natomiast koszt 349,90 złotych (PC), 389,00 złotych (PlayStation) lub 399,90 złotych (Xbox). Różnice pomiędzy Edycjami znajdziecie na poniższym załączniku.

F1 22 Edycje

Źródło: EA Sports

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy