Wszystko, co wiemy o F1 Manager 2022 — gra, która odmieni cały gatunek?

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Na początku marca informowaliśmy was o zapowiedzi nowej gry sygnowanej logo Formuły 1. Od tamtej pory minęło już sporo czasu, więc warto przyjrzeć się postępom, których dokonuje producent. Oto wszystkie najważniejsze informacje odnośnie zawartości F1 Manager 2022.

Jeszcze w tym roku zagramy w F1 Manager 2022

Jeszcze w tym roku zagramy w F1 Manager 2022

Na pewno wielu z Was zgodzi się ze stwierdzeniem, że Formuła 1 w ostatnich miesiącach przeżywa drugą młodość. Z wielu powodów zainteresowanie kolejnymi Grand Prix wśród fanów już nie tylko sportu zwiększa się z wyścigu na wyścig. Jednym z tych powodów jest kwestia marketingowa, a dokładniej mówiąc serial Formuła 1: Jazda o życie. Swoje „trzy grosze” do całej machiny stworzonej przez F1 dodają także oficjalne gry wideo.

Zobacz też: Kolejne gry w Xbox Game Pass na kwiecień 2022 – 7 produkcji, a wśród nich jedna robaczywa

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że Frontier Developments we współpracy z najsławniejszą serią wyścigów wkrótce wypuści na rynek nowy tytuł. F1 Manager 2022 ma być przełomem w gatunku gier symulacyjnych. Niemniej od pierwszej oficjalnej zapowiedzi minęło już sporo czasu, a w internecie niemalże każdego dnia pojawiają się kolejne doniesienia na temat wyczekiwanego tytułu. W związku z tym warto przyjrzeć się rzeczywistym postępom w pracy Brytyjskiego studia.

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że w F1 Manager 2022 wcielimy się w tytułowego kierownika jednego z zespołów Formuły 1. Gra pozwoli nam na wejście w buty menadżerów na głowie, których spoczywa niemalże cały ciężar zarządzania grupą inżynierów, kierowców, sponsorów i tak dalej… W związku z tak licznymi obowiązkami Frontier Developments zostało zmuszone do stworzenie całkiem nowego i przystępnego interfejsu, który nie będzie „odstraszać” liczbą opcji.

Jeszcze w tym roku zagramy w F1 Manager 2022

W F1 Manager 2022 będziemy zobowiązani do wybrania kierunku, w którym ma rozwijać się nasz zespół. Żeby móc zdecydować się na odpowiednią ścieżkę, najpierw będziemy musieli rozeznać się we wszystkich mocnych i słabych stronach poszczególnych drużyn (w tym naszej). W grę wchodzi także ulepszanie bolidów w taki sposób, żeby dostosowywać je do wymagań konkretnych torów. Oczywiście „ulepszanie” to bardzo ogólne hasło. F1 Manager 2022 zaoferuje nam szczegółową edycję niemalże każdego elementu naszego pojazdu. Jest to opcja, która do gustu przypadnie w szczególności osobom, które uwielbiają liczne suwaki, statystyki i procenty.

Kolejne szczegóły dotyczące rozgrywki

Jeszcze w tym roku zagramy w F1 Manager 2022

Przechodząc do kolejnych opcji — warto przyjrzeć się systemowi finansowemu i pracowniczemu. Na naszych barkach będzie spoczywać cała odpowiedzialność nad pieniędzmi, którymi obraca zespół oraz zatrudnionym personelem. Ważną kwestią będzie balansowanie funduszami w taki sposób, aby jak najlepiej rozwijać się na każdym polu oraz pozyskiwać coraz to lepszych sponsorów. W przypadku pracowników należy zauważyć, że jest to kwestia bardzo powiązana z finansami. Naszym zadaniem będzie zatrudnianie wykwalifikowanego personelu, nie wydając przy tym całego budżetu na, chociażby opony. Oto cały balans!

Ciekawie prezentuje się także system skautingu Formuły 2 oraz 3. Oczywiście F1 Manager 2022 to w pełni licencjonowany produkt Formuły 1, więc nie zabraknie tu największych nazwisk świata sportów motoryzacyjnych takich jak Max Verstappen, Lewis Hamilton, Sebastian Vettel czy Charles Leclerc. Niemniej kwestia obserwowania i śledzenia postępów młodych kierowców będzie niesłychanie istotna w kwestii odnoszenia sukcesów w przyszłości.

Jeszcze w tym roku zagramy w F1 Manager 2022

Oczywiście solą gry będą przede wszystkim wyścigi. Niestety własnoręczne popisy za kierownicą trzeba będzie zostawić dla innego tytuły, czyli F1 2022. W „menadżerze” będziemy mogli „jedynie” obserwować zmagania na torze oraz dyrygować naszymi kierowcami i całym zespołem. Nie oznacza to jednak, że będziemy zmuszeni do oglądania przesuwających się na mapie kropek. W F1 Manager 2022 twórcy zamieścili modele 3D bolidów, które mają prezentować się co najmniej przyzwoicie.

Skoro już jesteśmy przy temacie wyścigów, warto wspomnieć, że w trakcie rozgrywki będziemy musieli mieć na uwadze zaplanowanie całego weekendu. Paliwo, opony, pit-stopy, strategia oraz personalne wytyczne dla kierowców — to tylko kilka z obowiązków, które w trakcie rozgrywki trzeba będzie mieć z tyłu głowy. Ross Brawn, który z sukcesami kierował zespołem Ferrari w latach 1996-2006 o F1 Manager 2022 powiedział:

To cudowne obserwować, jak gra nabiera kształtów, oraz że ludzie ekscytują się tym tytułem. Na własnej skórze przekonałem się, że zarządzanie zespołem jest ogromnym wyzwaniem. Jednak z pewnością daje to też dziką satysfakcję. Cykl F1 Manager to znakomita okazja dla kibiców, żeby móc wejść w buty szefa zespołu, a potem wynieść z tego cenne doświadczenia. Jestem pewien, że dzięki praktyce oraz sukcesom studia Frontier w kontekście gier o zarządzaniu, nowy tytuł sprawi, że fani będą zadowoleni.

Ross Brawn

F1 Manager 2022 na rynek ma trafić latem tego roku. Tytuł będzie dostępny na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Źródło: Formuła 1 & Traxion

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy