Rebel Wolves

Poznajcie Rebel Wolves – byli pracownicy CD Projekt RED zawalczą o rynek z nowym RPG

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Studio Rebel Wolves to nowy gracz na polskim rynku gier, ale ma w swoim zespole wyjątkowo doświadczonych twórców. Część z nich pracowała w CD Projekt RED, a w tym i główny dyrektor Rebel Wolves, czyli Konrad Tomaszkiewicz. Ten odpowiedzialny był m.in. za reżyserię Wiedźmin 3: Dziki Gon, ale miał także dużo do powiedzenia przy okazji Cyberpunk 2077. Co nowego może dać nam Rebel Wolves?

Rebel Wolves – nowe studio na polskim rynku

Rebel Wolves rpg

To nie pierwszy raz, kiedy ktoś, kto opuszcza CD Projekt RED uczestniczy w zakładaniu własnego studia devloperskiego. W tym przypadku Konrada Tomaszkiewicza sprawa odejścia z CD Projekt RED była dość… dziwna. Człowiek, który był jednym z odpowiedzialnych za sukces Wiedźmina 3, został niesłusznie oskarżony o mobbing, ale po wewnętrznych śledztwie i przyznaniu, że oskarżenia były niepotwierdzone, Tomaszkiewicz i tak opuścił szeregi studia. To wydarzyło się w zeszłym roku, a teraz pojawiła się informacja, że Konrad Tomaszkiewicz został dyrektorem generalnym nowo powołanego Rebel Wolves.

Tomaszkiewicz nie będzie jedyną osobą z CD Projekt RED, która będzie pracowała w Rebel Wolves. W zespole znajdą się także Bartłomiej Gaweł (dyrektor artystyczny Wiedźmin 3), Jakub Szamałek  (scenarzysta Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077, Wiedźmińskie Opowieści), Daniel Sadowski (dyrektor projektowy Wiedźmin), Tamara Zawada (dyrektor animacji Wiedźmin 3), Michał Boryka (dyrektor finansowy) oraz Robert Murzynowski (szef studia). Widać więc, że to solidna ekipa.

Zobacz też: Czego oczekujemy od Grand Theft Auto VI?

Nie ma jeszcze zbyt wiele szczegółów na temat tego, co ma opracować Rebel Wolves. Wiadomo, że będzie to gra z gatunku RPG, która ma powstać na silniku Unreal 5. Tytuł ma być dostępny na komputerach osobistych, ale także i konsolach nowej generacji. Ma to też być początek nowej sagi. Dostaliśmy za to pierwszy concept art, który niewiele zdradza, ale może zaciekawić. Trzymamy kciuki za sukces!

Źródło: The Verge

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy