Nowy gameplay z System Shock Remake – pora wrócić do jednego z najlepszych tytułów

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

W sieci udostępniony nowy gameplay z System Shock Remake, czyli tytułu, o którym słyszymy od dobrych pięciu lat. Wygląda jednak na to, że jego premiera jest coraz bliżej. Teoretycznie na komputerach osobistych powinniśmy zobaczyć produkcje jeszcze latem tego roku. Posiadacze konsol będą musieli poczekać na premierę parę miesięcy dłużej.

Nowy gameplay System Shock Remake

Dla wielu graczy pierwszy System Shock był tytułem, który dużo zmienił. Produkcja pojawiła się w 1994 roku i została stworzona przez LookingGlass Technologies. Tytuł stał się ogromnym hitem, a zewsząd chwalono oprawę graficzną oraz to, jak gra dobrze działała. Dziś patrząc na pierwszy System Shock można się mocno zdziwić, ale na początku lat dziewięćdziesiątych tytuł robił ogromne wrażenie. Podobnie było z drugą częścią, która na rynku pojawiła się pięć lat po debiucie pierwszej odsłony. Wielu fanów czekało na trzecią część i choć ta została zapowiedziana w 2015 roku, to na nią nie ma co już liczyć. Za to powstaje nowa wersja System Shock, która wygląda coraz lepiej.

Nowy gameplay z System Shock Remake trwa siedem minut i pokazuje, jak wygląda walka i niektórzy z przeciwników. Widać, że twórcy przeszli daleką drogę i ich nowy tytuł wygląda coraz lepiej. Z pewnością będzie to produkcja, która porwie fanów oryginału, ale trudno ocenić, czy nowi gracze po nią sięgną. Ci, którzy nie mogą się doczekać debiutu System Shock Remake, mogą już wypróbować produkcję. Ta pojawiła się w formie demo na Steam, gdzie też można już składać pre-ordery.

Zobacz też: Co ciekawego wydarzyło się w świecie technologi w zeszłym tygodniu?

Tytuł wyceniono na 161,99 złotych, czyli całkiem przyzwoicie. Pierwszy System Shock konkurował z m.in. serią Doom i wróżono, że tytuł nigdy nie osiągnie tego poziomu rozpoznawalności. Tak też się stało, choć tytuł osiągnął sprzedażowy sukces. Pierwsza część gry rozgrywa się w 2072 roku na stacji kosmicznej Cytadela. Tak okazuje się, że kontrolę nad nią przejęła Sztuczna Inteligencja, a bohater musi się z nią rozprawić.

Źródło: YouTube Nightdive Studios

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy