ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
gry piłkarskie na smartfony z androidem

Ciekawe gry piłkarskie na smartfony z Androidem – w co warto zagrać?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Gry

Piłka nożna jest w czołówce najpopularniejszych dyscyplin sportu w naszym regionie. Powstają liczne gry piłkarskie, także na smartfony z Androidem. Dziś zajmiemy się właśnie nie tyle najgłośniejszymi tytułami na komputery i konsole, ile darmowymi produkcjami, które niemal każdy może pobrać na swój telefon.

Gry piłkarskie na smartfony z Androidem, które warto sprawdzić

EURO 2020 trwa w najlepsze, choć niestety już bez polskiej drużyny. Jeśli mało wam piłkarskich emocji lub zwyczajnie szukacie sposobu na nudę w pociągu, autobusie, czy kolejce do urzędu, sprawdźcie nasze propozycje ciekawych gier związanych z piłką nożną. Wszystkie wymienione tytuły są dostępne bezpłatnie w sklepie Google Play.

Score! Hero

Prosta, ale bardzo wciągająca gra, w której tworzymy własnego zawodnika i przechodzimy nim przez kolejne etapy piłkarskiej kariery. Każdy poziom to jeden mecz, w którym mamy do osiągnięcia dany rezultat. Czasem będzie to zwycięstwo, a innym razem np. zdobycie honorowej bramki. Gramy zarówno w meczach klubowych, jak i w rozgrywkach reprezentacji narodowych. Sam mechanizm rozgrywki nie jest skomplikowany. Oddajemy strzały na bramkę oraz podajemy piłkę, rysując palcem po ekranie linie oznaczające jej tor lotu. W wielu przypadkach możemy osiągnąć cel na różne sposoby, samodzielnie decydując, czy chcemy np. uderzyć z dystansu, czy wolimy przeprowadzić akcję z udziałem kilku piłkarzy. Żeby przejść do kolejnego sezonu, musimy zdobyć określoną liczbę gwiazdek. Te są przyznawane np. za wymienienie określonej liczby podań w trakcie meczu, strzał z dużej odległości lub w konkretny punkt bramki.

World Soccer Champs

Ciekawa gra w animowanej formie. Wybieramy daną ligę i rozgrywamy mecze zgodnie z harmonogramem. W zasadzie rozgrywka toczy się automatycznie, a my kilka razy w każdym meczu mamy możliwość reakcji, czasami w ataku, a innym razem w obronie. Decydujemy, jak oddać strzał, do kogo podać lub wybieramy moment zrobienia wślizgu. Gra nie byłaby jednak specjalnie interesująca, gdyby nie dodatkowe funkcje. Możemy choćby dokonywać zmian w trakcie meczu, przeprowadzać transfery oraz zajmować się skautami. Powinniśmy również obserwować wskaźniki energii poszczególnych graczy i odpowiednio reagować na te dane. Duży plus dla twórców za możliwość pokierowania autentycznymi drużynami piłkarskimi. Dla przykładu rozpocząłem rozgrywkę od wyboru Odry Opole.

FIFA Mobile / FIFA Football

Tej propozycji fanom piłki nożnej, którzy grają na swoich smartfonach, raczej przedstawiać nie trzeba. Jeśli ktoś jednak w mobilną wersję FIFY jeszcze nie grał, warto, aby zapoznał się z tą produkcją. Nie jest to raczej propozycja dla osób, które lubią okazjonalnie zagrać przez kilka minut na swoim telefonie. FIFA wymaga pewnej uwagi, zadbania o skład swojej drużyny i śledzenia trendów oraz bonusów pojawiających się w grze. Kilka tygodni bez uruchamiania aplikacji skończy się tym, że zostaniemy zasypani ogromną liczbą powiadomień, gdy wreszcie włączymy grę. Trzeba jednak przyznać, że FIFA jest – jak na produkcję dedykowaną użytkownikom smartfonów – całkiem zaawansowana. Chodzi nie tylko o dużą liczbę trybów gry, zmieniające się cyklicznie wydarzenia czy możliwości zarządzania swoją drużyną. Na uwagę zasługuje sam mechanizm rozgrywania meczów. Nie tylko decydujemy o podaniach lub o oddaniu strzału, jak w przypadku wielu innych gier piłkarskich na Androida, ale również przez cały czas sterujemy zawodnikami, wybieramy, gdzie i w jakim tempie mają pobiec, wykonujemy zwody itd.

Czytaj także: Nowy gameplay z System Shock Remake – pora wrócić do jednego z najlepszych tytułów

Niektóre gry piłkarskie na smartfony z androidem są naprawdę niezłe

Jak widać, nie brakuje ciekawych piłkarskich tytułów na smartfony z Androidem. Co więcej, często nie są to jedynie proste zabijacze czasu, tylko produkcje, które potrafią wciągnąć gracza na wiele godzin. Szczególnie pokazują to gry, w których oprócz samego rozgrywania meczów musimy zarządzać naszą drużyną. Jeśli znacie więcej interesujących gier związanych z piłką nożną, możecie podzielić się swoimi propozycjami w komentarzach. Niewykluczone, że w przyszłości pojawi się kontynuacja tego tekstu.

Sprawdź najnowsze wpisy