Koniec wsparcia PS Store dla PS3, PS Vita oraz PSP okazuje się faktem. Niedawno pojawiły się plotki, które mówiły o tym, że Sony zamierza zrezygnować ze swojego sklepu na starsze generacje konsol i teraz dostaliśmy na to oficjalne potwierdzenie. Co się zmieni i do kiedy PS Store będzie jeszcze normalnie działać na starszych PlayStation?

Koniec PS Store dla PS3, PS Vita i PSP

Koniec PS Store PS3

Zacznijmy od najważniejszego, czyli tego, kiedy oficjalnie nastąpi koniec PS Store dla PS3, PS Vita oraz PSP. Sony „wyciągnie wtyczkę” dla konsoli PlayStation 3 oraz PSP z dniem 2 lipca 2021 roku. PS Vita czeka ten sam los trochę później, ponieważ dopiero 27 sierpnia 2021 roku. Oznacza to, że posiadacze starszych konsol Sony nie będą mogli już kupować gier w wersji cyfrowej, ani dodatków do nich. Co jednak ze starszymi produkcjami, które dalej są w bibliotekach graczy oraz zgromadzonymi tam środkami? Te ostatnie nie przepadają. Fundusze, które gracze dalej mają przypisane na swoich kontach PSN, będą mogły być wykorzystane, ale do zakupów na PS4 lub PS5. Nie będzie można już jednak kupować rzeczy w grach i korzystać z kodów na doładowanie PSN. Koniec wsparcia dla PS Store nie oznacza także zakończenia subskrypcji PS Plus i dostępu do gier stamtąd.

No dobrze, a co z innymi grami? Sony uspokaja, że gracze dalej będą mieli dostęp do zakupionych wcześniej produkcji oraz multimediów. Ten ma być dostępny przez listę pobierania na wybranym przez gracza urządzeniu. Wygląda więc na to, że nie spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy, który zakładał, że koniec wsparcia odetnie graczy od ich gier w wersji cyfrowej.

Zobacz też: Co przynosi aktualizacja 1.2 dla Cyberpunk 2077?

Sony stawia teraz na nową generację, ale nie zapomina także o PlayStation 4, które jeszcze przez długo ma być wspierane. Jednak gracze korzystający ze starszych urządzeń muszą powoli zacząć przyzwyczajać się do myśli, że ich żywot dobiegł już końca. Odcięcie PS Store jest tego dowodem. Dobrze przynajmniej, że dalej gracze będą mogli korzystać z zakupionych gier w formie cyfrowej. Więcej informacji znajdziecie na stronie Sony, gdzie pojawiło się ogłoszenie.

Źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.