ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tryb Battle Royale trafił do Age of Empires II: Definitive Edition

Autor: Marcin Nic Kategoria: Gry

Battle Royale to tryb, który do tej pory z pewnością kojarzył się graczom z FPS-ami. Wszak to właśnie takie gry jak Fortnite, PUBG czy Call of Duty: Warzone spopularyzowały ten tryb na całym świecie. Na fali popularności coraz więcej twórców stara się zaimplementować różne jego wariacje w swoich grach. Co jednak powiecie na to, że Battle Royale zostanie dodany do gry, w której nigdy byście się tego nie spodziewali?

Tryb Battle Royale zawitał do odświeżonej wersji Age of Empires II

ge of empires battle royale

Ponad rok od premiery Age of Empires II: Definitive Edition gra doczekała się kolejnej aktualizacji, w której właśnie znalazło się miejsce dla trybu Battle Royale. Trzeba przyznać, że jest to śmiałe posunięcie ze strony Forgotten Empires, czyli studia odpowiedzialnego za remaster tej kultowej strategii. Niemniej jednak wydaje się, że w tym szaleństwie jest metoda, bowiem tryb Battle Royale w Age of Empires II: Definitive Edition spotkał się z całkiem pozytywnym przyjęciem. Jak jednak wygląda rozgrywka w tym trybie w grze strategicznej? Zadaniem graczy jest dokonanie zwiadu mapy i zajmowanie pustych budynków. Tylko w ten sposób można uzyskać dostęp do jednostek i surowców. Podobnie jak w przypadku innych gier Battle Royale, tak i tutaj mapa ulega stopniowemu zmniejszeniu, niszcząc wszystkie budynki i jednostki na swojej drodze.

Zobacz też: Sony może szykować własną odpowiedź na Xbox Game Pass

Trzeba przyznać, że wprowadzenie trybu Battle Royale do Age of Empires II: Definitive Edition jest śmiałym ruchem. Wprowadza on bowiem dość ciekawy i zaskakujący tryb, który dostarcza dużą dawkę zabawy. Oprócz tego nowa aktualizacja wprowadza szereg poprawek w balansie niektórych jednostek i nacji. Dzięki temu gra w sieci stanie się jeszcze bardziej wyrównana. Poprawiono również optymalizację samej gry, dzięki czemu nie spowalnia ona aż tak bardzo gdy na ekranie znajduje się duża ilość jednostek. Jak więc widać twórcy dalej starają się o kolejne aktualizacje remastera tej kultowej strategii. Kto wie, być może niedługo gatunek ten znowu stanie się popularny, tak jak to było pod koniec zeszłego wieku.

Źródło: ageofempires.com

Sprawdź najnowsze wpisy