Klasyki LucasArts pojawią się w usłudze Xbox Game Pass już pod koniec października. To kolejne produkcje, które posiadacze subskrypcji będą mogli wypróbować za darmo. Tym razem postawiono na tytuły, które młodemu pokoleniu graczy zapewne nic nie powiedzą, ale ci starsi powinni być zachwyceni. Szczególnie, że mówimy tutaj o naprawdę ciekawych produkcjach.

Klasyki LucasArts w Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to chyba jedna z najlepszych rzeczy, która przydarzyła się graczom w ciągu ostatnich lat. Microsoft stworzył bowiem usługę, która daje dostęp do setek gier – zarówno na konsolę Xbox, ale także na komputery osobiste. Od jakiegoś czasu także na urządzenia mobilne z systemem Android, więc można powiedzieć, że spora część rynku jest przez Microsoft „podbita”. Do Xbox Game Pass trafiają różne produkcje, a czasem takie, które zostały już zapomniane przez graczy. Teraz na szczęście będzie można trochę sobie niektóre z nich odświeżyć, bo klasyki Lucas Arts, które trafią do Game Pass, to klasa sama w sobie. Oto tytuły, które pojawią się od 29 października.

  • Grim Fandango
  • Day of the Tentacle: Remastered
  • Full Throttle Remastered

Zobacz też: Disco Elysium na kolejnym sprzęcie.

Point and click w najlepszym wydaniu

Jeżeli brakuje wam klasycznych przygodówek typu point and clik, to powinien być niedługo w siódmym niebie. Powyższe tytuły były sporymi hitami w czasach, kiedy to właśnie przygodówki rządziły na komputerach osobistych. Full Throttle Remastered pozwoli graczom wcielić się w postać napakowanego motocyklisty Bena. Ten musi odkryć, kto stoi za morderstwem właściciela firmy produkującej klasyczne motocykle. Akcja osadzona została w niedalekiej przyszłości, gdzie coraz popularniejsze są silniki antygrawitacyjne, a nasz bohater należy jeszcze do wyznawców tych klasycznych.

Grim Fandango to przygodówka w 3D, co w chwili jej premiery było wielkim wydarzeniem. Tutaj przenosimy się do świata umarłych, gdzie naszym zadaniem będzie odkrycie, dlaczego niektórzy trafiają nie tam, gdzie powinni. Warto dodać, że Grim Fandango to tytuł, który uznawany jest za jeden z najlepszych w swoim gatunku. Choć od jego premiery minęły już 22 lata. Ostatnim z tytułów, który trafi do Xbox Game Pass będzie Day of the Tentacle: Remastered. Gracze będą musieli pokrzyżować plany pewnej macki, która chce zniszczyć świat. Jako ciekawe urozmaicenie przygody, twórcy wprowadzili podróże w czasie, co potrafi dość mocno skomplikować zabawę, ale w dobrym tego słowa znaczeniu.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.