Disco Elysium było jednym z najgłośniejszych tytułów w 2019 roku. Jest to tytuł RPG, który skupia się wyłącznie na prowadzeniu dialogu, w tym dialogu wewnętrznego. Główny bohater musi w nim walczyć z samym sobą, aby móc podjąć starania na drodze do rozwiązania kryminalnej zagadki. Co więcej, często porażka w tym boju nas do tego przybliża. Efekt walki z samym sobą będzie natomiast wynikał z szeregu cech osobowości głównego bohatera, które odpowiadają za większość jego statystyk. Mamy więc do czynienia z chyba najbardziej złożoną osobowością w całym growym świecie.

Disco Elysium na Game Boya

Poza fabułą i mechanizmami kolejną cechą, która kojarzy się z Disco Elysium jest jego sławna aktualizacja. Ta w znacznym stopniu… obniżyła wymagania sprzętowe gry. W ten sposób tytuł można uruchomić na komputerach z procesorem Intel Core 2 Duo, zintegrowanej z nim karcie grafiki i 2 GB pamięci operacyjnej. To jednak nie koniec. Otóż gra właśnie doczekała się… portu na Game Boya. W ten sposób można ją odpalić na samej 8-bitowej konsoli Nintendo z zeszłego tysiąclecia — no dobra, z samej jego końcówki, ale robi to wrażenie — w emulatorach na PC i smartfonach i na prostych telefonach. Wszystko przez to, że emulator Game Boya był dostępny jako applet JAVA ME 2.0. Oczywiście wersja na Game Boya musi się jednak nieco różnić od oryginału. I to nie tylko pod względem grafiki.

Zobacz też: Kluczowe elementy specyfikacji Motoroli Moto E7 w Sieci

Wersja na Nintendo Game Boy została opracowana przez UI/grafika Colina Brannana wraz z GB Studio. Sama gra jest skróconą wersją względem tej z PC. Ogranicza więc dialogi, a 24 cechy zostały zamienione na zaledwie 4. Zmieniono także zasady dotyczące rzutu kośćmi. Można więc powiedzieć, że to nie jest ta sama gra. Sęk w tym, że dawniej właśnie tak wyglądały porty na inne platformy. Bardzo często dostawaliśmy wtedy zupełnie inną grę. Tutaj przynajmniej ogólny zarys fabularny i rozgrywka zostały zachowanie. Sama gra zajmuje zaledwie 1 MB i można ją legalnie pobrać ze strony autora. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.