ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox All Access

Tańszy Xbox All Access – Microsoft obniża cenę usługi przed premierą konsoli

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Xbox All Access będzie tańszy, choć już można go było uznać za całkiem taniego. Wprawdzie niekoniecznie tak samo opłacalnego, jak zakup samej konsoli oraz abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, ale wychodziło taniej. Niewiele, ale zawsze to parę złotych w kieszeni, a największym plusem takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba od razu wykładać dużej ilości gotówki. Ile teraz wynosiła będzie cena Xbox All Access?

Tańszy Xbox All Access

tańszy Xbox All Access
Xbox All Access

Przypomnijmy, czym w ogóle jest Xbox All Access. To rodzaj usługi, która wcześniej nie była dostępna na naszym rynku. Wprawdzie dalej nie jest, bo pojawi się dopiero w okolicy premiery samej konsoli Microsoftu (czyli w listopadzie), ale jeżeli ktoś dalej zastanawia się nad zakupem sprzętu, to może warto poczekać. Abonament All Access to zakup ratalny konsoli (Xbox Series X lub Series S), a dodatkowo dostęp do Xbox Game Pass Ultimate na 24 miesiące. Okres płatności rozłożony jest właśnie na dwa lata, a po spłacie sprzęt zostaje u nas na własność. Game Pass Ultimate daje dostęp do setek gier, które będzie można sprawdzić na konsoli, ale także na PC-tach oraz urządzeniach mobilnych z Androidem dzięki xCloud.

Zobacz też: Wsteczna kompatybilność PlayStation 5 – wiemy już, jak będzie wyglądać.

Wcześniej zapowiadano, że usługa będzie kosztowała 148 złotych miesięcznie dla Xbox Series X oraz 111 złotych miesięcznie dla Series S. Teraz tańszy Xbox All Access prezentuje się następująco:

  • Xbox Series X – 145 złotych miesięcznie / 24 miesiące (łącznie 3480 zł)
  • Xbox Series S – 109 złotych miesięcznie / 24 miesiące (łącznie 2616 zł)

Po obniżce Xbox All Access sama usługa staje się bardziej opłacalna. Wprawdzie nie są to ogromne obniżki względem tego co było zapowiedziane wcześniej, ale zawsze to coś. Trudno powiedzieć, dlaczego Microsoft zdecydował się na wprowadzenie nowej ceny, ale ta zapewne ma zachęcić większą ilość użytkowników konsol do tego, by wypróbować ich sprzęt. W końcu o wiele łatwiej wygospodarować z budżetu 100 złotych miesięcznie, niż kupić od razu konsolę oraz abonament. Owszem, można skorzystać z zakupu konsoli na raty i szukać abonamentu w tańszej cenie, ale nie każdy ma na coś takiego ochotę. Tutaj wszystko dostaje się w jednym miejscu. Oferta będzie dostępna tylko w Media Expert.

Źródło: Xbox Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy