Life is strange 2 to gra, która zebrała fenomenalne recenzje oraz opinie użytkowników. Za darmo można teraz sprawdzić pierwszy epizod i to zarówno na PC-tach, jak i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Co więcej, nie wydaje się, żeby była to oferta ograniczona czasowo, więc nie trzeba się specjalnie śpieszyć. Choć lepiej to zrobić, by później nie zapomnieć.

Life is strange 2 – 1 epizod za darmo

Całe Life is strange 2 podzielone jest na pięć części, ale pierwszą z nich można mieć za darmo. Dontnod Entertainment, czyli developer gry, zrobił tak kiedyś przy okazji pierwszej odsłony produkcji. Ma to zachęcić graczy do tego, by wypróbowali ich tytuł, bo to może przekonać ich do kupna kolejnych odcinków serii. I zapewne w kilku przypadkach tak się właśnie stanie, bo Dontnod ma talent do opracowywania historii, które oparte są na fabule. Bo to ona odgrywa tutaj najważniejszą rolę, co oczywiście nie każdemu graczowi musi się podobać.

Dwaj bracia, Sean i Daniel Diaz, są zmuszeni do ucieczki z domu po tragicznym incydencie. Z obawy przed policją zmierzają do Meksyku, usiłując ukryć nową telekinetyczną moc Daniela, która pozwala mu ruszać przedmioty siłą umysłu. Nagle 16-letni Sean staje się odpowiedzialny za bezpieczeństwo Daniela i musi nauczyć go odróżniać zło od dobra. Wcielając się w rolę Seana, stajesz przed wyborami, które wpłyną na losy braci Diaz i życie wszystkich osób, które napotkają. Od Seattle po Portland i Kalifornię… Droga do Meksyku jest długa i pełna niebezpieczeństwa, ale również przyjaźni, niesamowitych odkryć i możliwości. To podróż, która może połączyć Seana i Daniela nierozłączną więzią… lub zniszczyć ich braterską przyjaźń.

Zobacz też: Watch Dogs 2 za darmo na PC, ale lepiej się pośpieszyć.

Każdy z epizodów można rozgrywać niezależnie, ale z wiadomych względów, lepiej robić to po kolei. Studio pracuje obecnie nad Twin Mirror, które ma pojawić się już na konsole nowej generacji. Darmowy epizod pierwszy Life is strange 2 znajdziecie na Steam, ale także w PS Store oraz Microsoft Store.

Źródło: Dontnod

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.