Rycerz na koniu obserwuje średniowieczne miasto na wzgórzu otoczone murami, wśród zielonych krajobrazów i wiejskich chat.
LINKI AFILIACYJNE

Manor Lords podbija świat. Polska gra sprzedana w liczbie 2 milionów egzemplarzy

2 minuty czytania
Komentarze

Dosyć niespodziewanie Manor Lords autorstwa Grzegorza Stycznia stało się ogromnym hitem na platformie Steam. Jednoosobowy polski oddział, który skrywa się pod nazwą studia Slavic Magic wykonał kawał dobrej roboty, którą teraz doceniają gracze na całym świecie.

Manor Lords z dwoma milionami sprzedanych egzemplarzy

Widok z góry na małą, tradycyjną wioskę w Manor Lords z drewnianymi domami i strzechą, otoczoną drzewami.
Fot. Hooded Horse / materiały prasowe

W ostatnich tygodniach ciężko było nie usłyszeć o kolejnych sukcesach gry Manor Lords. Polska produkcja, za którą odpowiada studio Slavic Magic, czyli zasadniczo jeden deweloper – Grzegorz Styczeń zadebiutowała 26 kwietnia w formie wczesnego dostępu. Niespełna trzy tygodnie później wydawca – Hooded Horse za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że gra sprzedała się już liczbie dwóch milionów egzemplarzy.

Ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy,
Panowie i damy radują się!
26 kwietnia to był początek,
Wkroczyliśmy do wczesnego dostępu z wielkim sukcesem.
Niesamowite osiągnięcia były możliwe dzięki wam wszystkim.
Gratulacje dla Slavic Magic od Hooded Horse!

Treść posta Hooded Horse na Facebooku
Grafika promująca grę "Manor Lords" z informacją o sprzedaży ponad 2 milionów egzemplarzy, rycerz na koniu patrzący na średniowieczną wioskę.
Fot. Facebook, zrzut ekranu

Co ważne Manor Lords można kupić na kilku platformach dystrybucji. Mowa tu o Steamie, GOG-u, Epic Games Store oraz Microsoft Store. Polska produkcja jest również dostępna w usłudze Game Pass na komputery osobiste. Jednakże jej standardowa cena wynosi 149,99 zł.

Komu spodoba się Manor Lords?

Scena bitwy średniowiecznej z żołnierzami w zbrojach w grze Manor Lords, którzy szykują się do walki na łące, z zielonymi lasami i górami w tle.
Fot. Hooded Horse / materiały prasowe

Omawiany dziś tytuł stał się ogromnym hitem w Polsce nie tylko ze względu na „swojskość”, ale również swoją tematykę. Manor Lords to ukochana przez Polaków strategia osadzona w średniowiecznych realiach. To połączone ze świetnym wykonaniem oraz stale rozwijającą się warstwą rozgrywki daje nam ogromny hit wykraczający poza nasz kraj.

Zwiastun gry

Manor Lords to średniowieczna gra strategiczna, która oferuje zaawansowane budowanie miasta, wielkoskalowe bitwy taktyczne oraz złożone ekonomiczne i społeczne symulacje. Rządź swoją krainą jako średniowieczny władca – lata mijają, pogoda się zmienia, a miasta powstają i upadają.

Opis gry (dystrybutor)

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Jeśli polska gra przypadła wam do gustu, bardzo możliwe, że jesteście fanami klasycznych strategii. W związku z tym zainteresowanych graczy odsyłam do naszego poradnika dotyczącego kodów do Heroes 3.

Źródło: Hooded Horse. Zdjęcie otwierające: Hooded Horse / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw