ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kobieta komentator fifa 21

Kobieta jako komentator w grze FIFA 21 – pierwszy taki przypadek w historii serii

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Gry

Premiera gry FIFA 21 dopiero w październiku, jednak już teraz wiemy, że jako komentator sportowy w produkcji pojawi się kobieta. Jest to o tyle ciekawe, że nigdy wcześniej w historii serii popularnej gry piłkarskiej nie miał miejsca taki przypadek. Mecze w grach z serii FIFA komentowali dotąd jedynie mężczyźni.

Kim jest kobieta, która pojawi się w grze FIFA 21 jako komentator?

Jednym z komentatorów sportowych w grze FIFA 21 będzie Nira Juanco. To 41-letnia dziennikarka z Hiszpanii, która na co dzień pracuje w telewizji Gol. O swoim sukcesie poinformowała użytkowników Twittera. Nie mogłam być bardziej szczęśliwa i dumna. Dziękuję EA Sports za udzielenie mi głosu – napisała Nira Juanco.

Co z polskim komentarzem w FIFIE 21? Tu raczej żadna rewolucja się nie szykuje i mecze najprawdopodobniej standardowo będzie komentował duet Dariusz Szpakowski / Jacek Laskowski. W porównaniu do poprzednich odsłon gry FIFA, system transferów będzie bardziej rozbudowany. Podczas rozgrywki gracz będzie mógł obserwować szereg statystyk związanych m.in. z wytrzymałością zawodnika. Ponownie pojawi się tryb VOLTA Football, znany z poprzedniej edycji gry i pozwalający na rozegranie meczów na boiskach w miejskim środowisku. Twórcy gry jednak ulepszyli i rozbudowali ten tryb, będą dostępne w nim nowe lokacje.

Czytaj także: W Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nie zagramy w tym roku – premiera gry została przesunięta

W Polsce gra FIFA 21 już pojawiła się w niektórych sklepach, choć wysyłka zamówień odbędzie się dopiero w październiku. Cena wersji na PC w zależności od sklepu wynosi 209-219 zł.

źródło: esportmania.pl, gry-online.pl, twitter.com/njuancof1 fot. Gol Television

Sprawdź najnowsze wpisy