ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
StarCraft II

StarCraft II ma już 10 lat, więc Blizzard robi prezent graczom

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

StarCraft II swoją premierę miał 27 lipca 2010 roku, czyli w najbliższy poniedziałek grze „stuknie” 10 lat. Jeden z najciekawszych RTS-ów w historii dalej jest tytułem, po który chętnie się sięga, a także często jest wykorzystywany w e-sporcie. Teraz, po 10 latach od premiery, Blizzard postanowił wypuścić patch, który dodaje sporo dobrych  rzeczy.

StarCraft II na 10. rocznicę

StarCraft II
Fot. StarCraft II

Dokładnie 27 lipca 2010 roku na rynku pojawiła się długo wyczekiwana kontynuacja StarCrafta. Pierwsza część gry pojawiła się w 1998 roku i z miejsca stała się ogromnym hitem. W momencie, kiedy StarCraft II był już dostępny, stał się najszybciej sprzedającym się tytułem z kategorii RTS. Do tego doszły bardzo pochlebne recenzje z branżowych pism oraz od samych graczy. Wprawdzie tytuł nie był idealny, ale jego klasę potwierdza to, że dalej jest on grywalny i chętnie wykorzystywany. Teraz kiedy od premiery minęło 10 lat, Blizzard postanowił ulepszyć grę i dać użytkownikom sporo nowych rzeczy.

Lista zmian, która ma być wprowadzona z nowym patchem, jest imponująca. Ich pełen opis znajdziecie na stronie Blizzarda, która poświęcona jest produkcji. Warto jednak wymienić kilka z nich, bo te znacząco mogą wpłynąć na to, jak przebiegała będzie rozgrywka. Dodano nowe osiągnięcia, które dostępne będą zarówno w wersji podstawowej, jak i dodatkach do produkcji (Heart of the Swarm, Legacy of the Void oraz Tajnych operacjach Novy). Pojawi się zegar odliczający czas do rozpoczęcia rozgrywki czy możliwość wybierania serwerów i tworzenia czegoś na kształt poczekalni.

Zobacz też: Oppo Watch z Wear OS nadciąga.

Dużych zmian doczekał się także edytor misji, który teraz będzie pozwalał na znacznie więcej, niż dotychczas. Dobrze, że Blizzard nie zapomina o swoich fanach i przygotowuje tego typu patche. StarCraft II to dalej produkcja, która potrafi wciągnąć na długie godziny. Ostatnio pojawiły się plotki, że opracowywana jest część trzecia, ale trudno powiedzieć, czy jest w nich, choć ziarno prawdy.

Źródło: Blizzard

Sprawdź najnowsze wpisy