Oppo Watch z Wear OS będzie nową wersją zegarka, który na rynku dostępny jest dopiero od niedawna. Ostatnio sprzęt pojawił się w Niemczech, a teraz czekamy na to, aż producent wprowadzi go do Polski. Wygląda na to, że warto będzie poczekać odrobinę dłużej, bo nowa wersja sprzętu pojawi się z systemem, który wspierany jest przez Google, a nie z nakładką producenta.

Oppo Watch z Wear OS

Oppo Watch z Wear OS
Fot. Oppo Watch

Pierwszy zegarek od Oppo został postawiony na ich autorskim systemie, który oparty jest o Androida, czyli Color OS. Znamy go także z samych smartfonów od Oppo, ale wygląda na to, że nowa wersja smartwatcha będzie wyglądała odrobinę inaczej. Na 31 lipca zaplanowana została premiera Oppo Watch z WearOS, ale producent nie zdradził żadnych dodatkowych informacji na temat tego, czy cokolwiek więcej ulegnie zmianie. Nowy system może być jednak znakiem, że Oppo poważnie myśli o tym, by wystartować ze sprzedażą smartwatcha poza granicami Chin. Jego obecność w Niemczech jeszcze w wersji z Color OS może być tylko „badaniem terenu”.

Rynek smartwatchy jest zdominowany przez Apple, choć wielu producentów ma w swoim portfolio podobne rozwiązanie. Oppo także zdecydowało się na produkcję inteligentnego zegarka, który na dodatek dość mocno przypomina rozwiązanie Apple. Oczywiście chodzi o sam kształt, bo pod względem funkcjonalności bywa różnie. Największym plusem sprzętu od Oppo, jest oczywiście jego cena. W porównaniu do Apple Watch ten pierwszy wypada o wiele lepiej. W Europie trzeba bowiem za niego zapłacić około 1115 złotych, choć zegarek ma być pozbawiony eSIM i nie do końca wiadomo, jak wyglądają płatności z wykorzystaniem NFC.

Zobacz też: Jak nazywałby się Android 11, gdyby by ciastkiem?

Dlatego obecność na rynku Oppo Watch z Wear OS może rozwiązać wszelkie problemy z płatnościami i podpinaniem karty. Niewykluczone więc, że Oppo przymierza się właśnie do ekspansji na Europę oraz USA ze swoim smartwatchem. Niedługo przekonamy się o tym, czy Oppo Watch zostanie w tej wersji jakoś ulepszony sprzętowo, ale nic tego nie zapowiada.

Źródło: Oppo / GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.