ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nadchodzący hit Netflix - BioShock

Nowy BioShock w produkcji – niestety trochę na niego poczekamy

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

2K Games poinformowało o rozpoczęciu prac nad nowym BioShockiem. W zasadzie każda część serii bardzo dobrą grą. Dziwi więc, że dopiero teraz zdecydowano się na kontynuację tej znanej serii. Co wiadomo o grze na dzień dzisiejszy?

Kto będzie odpowiadał za stworzenie nowego BioShocka?

Nowy Bioshock

Stworzeniem gry zajmuje się nowo utworzone studio Cloud Chamber, którego biura znajdują się w Kalifornii oraz Montrealu. Za sterami zasiada Kelley Gilmore, który wcześniej pracował przy takich tytułach jak Civilization oraz XCOM. Jego 20-letnie doświadczenia pozwala sądzić, że do stworzenia nowej części serii wybrano właściwą osobę. Mamy nadzieję, że skoro tak zasłużony pracownik będzie dowodził zespołem, to nowy Bioshock będzie dopracowanym tytułem i jednocześnie kolejną wysoko ocenianą częścią serii.

Czym zaskoczy nas nowy BioShock?

Nowy Bioshock

Dla przypomnienia, poprzednie części serii zabierały nas w bardzo ciekawe miejsca. Najpierw odwiedzaliśmy podwodne miasto, następnie zabrano nas w przestworza. Producent prawdopodobnie będzie próbował kolejny raz nas zaskoczyć. To przecież BioShock, więc chyba nie będziemy stąpali po „ziemi”. To by było za proste jak na tę serię. Skoro byliśmy już pod wodą i w chmurach to pozostaje nam … kosmos? Niestety to tylko domysły. Prawdopodobnie z biegiem czasu do mediów będą się przedostawały jakieś informacje, bądź mające ziarno prawdy plotki.

Playstation 5 i Xbox Scarlet są docelowymi platformami dla nowego BioShocka

Nowy Bioshock

Zanim gra trafi na półki sklepowe minie prawdopodobnie kilka lat. Platformami docelowymi będą więc Playstation 5, Xbox Scarlett oraz komputery PC. Nie wiadomo, czy 2K Games zdecyduje się wydać nowego BioShocka także na Playstation 4 i Xboxa One. Dużo zależy od tego kiedy gra faktycznie pojawi się na rynku i czy konsole obecnej generacji będą jeszcze coś znaczyły. Możemy sobie wmawiać, że każdy gracz jest ważny, ale finalnie zawsze chodzi o pieniądze, więc nikt nie wyda gry na platformę, która umiera.

Zobacz także: I Am Jesus Christ – takiej gry na PC jeszcze nie było

Źródło: 2K Games, Engadget, Games Radar, Kotaku

Sprawdź najnowsze wpisy