PlayWay zapowiedziało właśnie nową grę. Odważną grę. W I Am Jesus Christ wcielimy się bowiem w postać Jezusa. Jedno jest pewne. Z uwagi na tematykę, i główną postać kontrowersji nie zabraknie. Na czym dokładnie ma polegać gra i kiedy zostanie wydana?

Fabuła I Am Jesus Christ

Nie jest to gra mająca ośmieszyć główną postać, czy pokazać jakieś komiczne podejście do przedstawionych wydarzeń. Wręcz przeciwnie. Gracz będzie miał okazję uczestniczyć w życiu Jezusa Chrystusa. Fabuła ma dość mocno trzymać się historii przedstawionej w Nowym Testamencie. Przedstawi nam więc jego losy od chrztu aż do zmartwychwstania.

Na czym ma polegać rozgrywka w I Am Jesus Christ?

I Am Jesus Christ

Producent twierdzi, że gra będzie realistycznym symulatorem osadzonym w otwartym świecie. Polska firma PlayWay specjalizuje się właśnie w tym gatunku gier. W sumie jeżeli taka gra powstaje, to dobrze, że jej produkcją zajmie się studio, które ma spore doświadczenie. Nie mamy tu do czynienia z malutką firmą X, która próbuje się wybić, tworząc kontrowersyjną grę. Skoro wiemy już, kim jest główny bohater, to nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że w grze czeka nas głównie pomaganie cierpiącym ludziom. Nie zabraknie także walki ze złem.

Czy I Am Jesus Christ powinno w ogóle powstać?

I Am Jesus Christ

Gra bazuje na historii, którą większość z nas zna bardzo dobrze. Wiadomo więc, jak się zacznie i jak się skończy. A gracze nie lubią wiedzieć, jak kończy się gra, zanim ją uruchomią. Jednak tematyka, kontrowersje i ciekawość na pewno przyciągną do tytułu wielu ludzi. Data premiery nie jest jeszcze znana. Wiemy jednak, że gra ukaże się wyłącznie na pecetach. Choć spoglądając na grafikę i fragmenty rozgrywki nie wykluczone, że zostanie kiedyś wydana na inne platformy – także mobilne. Dużo zależy od tego, jak gra zostanie przyjęta. Tematyka jest dość … delikatna.

Zagracie po premierze w I Am Jesus Christ? Czy jednak uważacie, że tego typu historii nie powinno się przenosić do świata gier?

Zobacz także: Smart różaniec – nowy gadżet prosto z Watykanu

Źródło: PlayWay, IGN, Insider, PC Gamer, Steam

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.