ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

The Day I Met Spider-Man – w Ukrainie kręcą film o superbohaterce, a w tle masakra w Buczy

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Filmy

The Day I Met Spider-Man będzie pierwszym filmem fabularnym, który powstanie w Ukrainie od momentu Rosyjskiej inwazji na ten kraj. Produkcja nie będzie typowa, ponieważ możemy spodziewać się czegoś na kształt kina superbohaterskiego. Zapewne nie w takim tego słowa rozumieniu, jak robi to Marvel, ale sam projekt jest wyjątkowo interesujący. Co już o nim wiadomo i kiedy możemy się go spodziewać?

The Day I Met Spider-Man – pierwszy film z Ukrainy od czasu wybuchu wojny

The Day I Met Spider-Man kadr z filmu

Chyba wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja Ukrainy i że nasi wschodni sąsiedzi cały czas potrzebują pomocy. Sama wojna i agresja Rosji na ten kraj nie sprawiła jednak, że ten nagle się zatrzymał. Oczywiście o jego funkcjonowaniu nie będziemy się tutaj wypowiadać, ale dotarły do nas interesujące informacje z Ukrainy. Otóż powstaje tam nowy, a zarazem pierwszy film od czasu wybuchu wojny. Ten z początku planowany był jako dokument, ale z czasem zmieniła się koncepcja i mamy otrzymać normalny film fabularny. Ten zatytułowano The Day I Met Spider-Man, czyli Dzień, w którym spotkałam Spider-Mana.

Tytuł dość przewrotny, ale pierwszy zarys fabularny produkcji dość dobrze tłumaczy skąd ten się wziął. Otóż historia ma się skupiać wokół młodej wolontariuszki, która odkrywa w sobie supermoce i chce pomóc młodemu chłopcu z Buczy. Jak niestety wiemy, to w tym mieście doszło do masakry, ale nie jest jeszcze jasne, czy w filmie ten temat zostanie poruszony. Najprawdopodobniej tak, bo trudno coś takiego przemilczeć. Same prace nad The Day I Met Spider-Man rozpoczęły się jeszcze w maju tego roku, a filmowcy odwiedzili już Kijów i Lwów. W sieci pojawiło się także kilka zdjęć z samego planu filmu, ale na więcej konkretów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Wiadomo za to, że premiera The Day I Met Spider-Man zaplanowana jest na jesień tego roku. Co więcej, film powinien trafić nie tylko do kin, ale także na platformy streamingowe.

The Day I Met Spider-Man jest projektem ukraińskich producentów z Organization of Ukrainian Producers (OUP) oraz wytwórni filmowych AMO Pictures i Mamas Production. Teraz można jedynie czekać na kolejne wiadomości i trzymać kciuki za powiedzenie projektu.

Źródło: Hollywood Reporter

Sprawdź najnowsze wpisy