ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Powstanie kolejna odsłona Shreka? Mike Myers jest na tak!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Chyba wszyscy znamy i kochamy serię filmów o urokliwym ogrze autorstwa DreamWorks. Mike Myers, który w oryginalnej ścieżce dźwiękowej użycza głosu tytułowemu Shrekowi, przyznał, że chciałby po raz kolejny wcielić się w postać zielonego bohatera.

Mike Myers rozszerzy uniwersum Shreka? To na pewno byłby opłacalny plan

Mike Myers rozszerzy uniwersum Shreka? To na pewno byłby opłacalny plan

Ostatni film z serii Shrek zadebiutował w 2010 roku. Po dwunastu latach od premiery Shreka Forever w sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej informacji dotyczących powstania kontynuacji cyklu. Mike Myers, który od 2001 roku użycza swojego głosu głównemu bohaterowi, udzielił niedawno wywiadu magazynowi GQ, w którym odpowiedział na kilka pytań. Jedna z najciekawszych kwestii dotyczyła właśnie serii Shrek. Kanadyjczyk został zapytany o swoje odczucia dotyczące roli ogra oraz także o przyszłość cyklu.

W pewnym momencie kręcenia filmu zdałem sobie sprawę, że odgrywam rolę dramatyczną. Byłem w jego emocjonalnym centrum. Znasz ten stary dowcip: nie chciałbym być członkiem klubu, który miałby mnie tylko za członka? Zawsze to czułem! Koncepcja przetransformowania nienawidzącego się ogra w akceptującego się ogra bardzo mnie ujęła. Uwielbiam dubbingować Shreka! Chciałbym robić to raz w roku, wtedy byłbym zachwycony.

Mike Myers

Słowa Myersa szybko zostały podchwycone przez fanów serii, którzy od lat wyczekują kolejnej odsłony kultowej animacji. Kontynuacja przygód Shreka jest w trakcie opracowywania, ale pandemia koronawirusa spowodowała, że prace nad filmem zostały znacząco spowolnione. Na ten moment uniwersum zielonego ogra zostanie wzbogacone o sequel spin-offu oryginalnego filmu. Mowa tu o produkcji zatytułowanej Kot w butach: Ostatnie życzenie, która zadebiutuje na wielkim ekranie 23 września tego roku. Jest to bezpośrednia kontynuacja Kota w butach z 2011 roku.

Sam pomysł stworzenia piątej części filmu Shrek na pewno pod każdym względem broni się ze strony finansowej. Cztery poprzednie odsłony serii w dziewięć lat zainkasowały przychody z boxoffice wynoszące niemalże trzy miliardy dolarów! Nic więc dziwnego, że w planach twórców znajduje się wypuszczenie Shreka 5.

Źródło: Total Film

    Sprawdź najnowsze wpisy