Strach się bać — sequel horroru Zakonnica nadchodzi wielkimi krokami!

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Uniwersum horrorów tworzonych przez Warner Bros stale się powiększa. Cały cykl zapoczątkowała Obecność z 2013 roku. Niemal dekadę od tego wydarzenia czeka na nas film numer dziewięć z przerażającej franczyzy. Mowa tu o produkcji zatytułowanej roboczo Zakonnica 2!

Straszne uniwersum się rozrasta — czas na film Zakonnica 2!

Straszne uniwersum się rozrasta — czas na film Zakonnica 2!

Nie tak dawno, ponieważ niecały rok temu byliśmy świadkami premiery trzeciej części filmu Obecność. Jednakże wszystko wskazuje na to, że Warner Bros nie zamierza zwalniać tempa i już wkrótce rozpocznie zdjęcia do sequelu innego horroru. Będzie to druga odsłona produkcji z 2018 roku, która nosi tytuł Zakonnica. Film jest częścią całego uniwersum Obecności, które na dziś prezentuje się następująco:

 • Obecność (2013)
 • Annabelle (2014)
 • Obecność 2 (2016)
 • Annabelle: Narodziny zła (2017)
 • Zakonnica (2018)
 • Topielisko. Klątwa La Llorony (2019)
 • Annabelle wraca do domu (2019)
 • Obecność 3: Na rozkaz diabła (2021)

Już wkrótce powyższa lista wzbogaci się o dwa nowe tytuły. Pierwszym jest oczywiście druga część Zakonnicy, natomiast w planach twórców całej franczyzy jest jeszcze nakręcenie spin-offu, który przybliżyłby nam postać „Crooked Mana”. Niemniej aktualnie producenci zajmują się sequelem Zakonnicy, która według najnowszych informacji potwierdzonych przez Warner Bros znalazła właśnie reżysera.

Za kamerą stanie Michael Chaves, który pozostaje w bardzo dobrych relacjach z twórcami uniwersum. Amerykanin wyreżyserował już dwa filmy produkowane przez Warner Bros, czyli Topielisko. Klątwa La Llorony oraz Obecność 3: Na rozkaz diabła. Zaangażowanie do produkcji osoby, która poznała już klimat serii na pewno jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich fanów horrorów spod szyldu The Conjuring.

Zobacz też: Jurassic World Dominion z nowym zwiastunem! Dinozaury wybiegają na ulice

Na ten moment nie poznaliśmy żadnych szczegółowych informacji dotyczących, chociażby daty premiery filmu oraz jego fabuły. Najprawdopodobniej horror trafi do kin w przyszłym roku. Należy się także spodziewać, że zobaczymy w nim Bonnie Aarons wcielającą się w demonicznego Valaka. Ponadto bardzo możliwy jest występ małżeństwa Warrenów, czyli Very Farmigi oraz Patricka Wilsona.

Źródło: Screen Rant

  Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

  Partner poradnika:

  Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
  Impression Tag
  Sprawdź najnowsze wpisy