Kobieta w pomarańczowej czapce trzyma kota na tle zatłoczonej, zadymionej ulicy wypełnionej ludźmi i pokrytymi popiołem samochodami.
LINKI AFILIACYJNE

Ciche miejsce: Dzień pierwszy na nowym zwiastunie. To może być najlepszy horror tego roku

3 minuty czytania
Komentarze

Nowa odsłona serii Ciche miejsce zbliża się wielkimi krokami, więc to naturalne, że Universal Pictures coraz wyraźniej promuje wyczekiwaną produkcje. Do sieci trafił właśnie nowy zwiastun horroru, który ma pełne prawo budzić w widzach spore oczekiwania.

Nowy zwiastun horroru Ciche miejsce: Dzień pierwszy

Kadr z filmu Ciche Miejsce 3. Kobieta trzymająca kota i patrząca w górę na zatłoczonej ulicy miejskiej.
Fot. Universal Pictures / YouTube, zrzut ekranu

Jednym z najlepiej zapowiadających się horrorów 2024 roku bez wątpienia można nazwać nową odsłonę serii Ciche miejsce. Tym razem twórcy zabiorą nas do początków całej historii, co oznacza, że Dzień pierwszy będzie prequelem dwóch pierwszych części cyklu, które debiutowały w 2018 i 2020 roku.

Omawiany tytuł właśnie otrzymał nowy zwiastun, który utwierdza nas w przekonaniu, że jest na co czekać. Przypomnijmy, że Ciche miejsce: Dzień pierwszy zadebiutuje w kinach już 28 czerwca tego roku. W praktyce oznacza to, że do premiery prequela popularnej serii pozostało już jedynie siedem tygodni.

Nowy zwiastun horroru Ciche miejsce: Dzień pierwszy

Fabularnie nowe Ciche miejsce przybliży nam genezę filmowej apokalipsy, która sprowadziła na Ziemię krwiożercze potwory z nadzwyczaj wytężonym słuchem. Oznacza to, że na ekranie nie zobaczymy Emily Blunt, która wcielała się w główną bohaterkę dwóch pierwszych odsłon cyklu, ponieważ te rozgrywają się długo po wydarzeniach z Dnia pierwszego.

Co zaoferuje nam Dzień pierwszy?

Kadr z filmu Ciche Miejsce 3. Młoda osoba o ciemnej karnacji w swetrze zasłaniająca usta i nos swetrem, wydaje się wystraszona lub zaniepokojona, w pomieszczeniu z ciepłym, mrocznym oświetleniem.
Fot. Universal Pictures / YouTube, zrzut ekranu

Co ciekawe, po raz pierwszy w sześcioletniej historii serii za kamerą nie stanie John Krasinski, którego możemy uznać za ojca sukcesu całej franczyzy. Ciche miejsce: Dzień pierwszy wyreżyseruje natomiast Michael Sarnoski, który również napisał scenariusz do filmu. Dla Amerykanina o swojsko brzmiącym nazwisku będzie to pierwsze tak duże wyzwanie artystyczne, ponieważ wcześniej pracował on tylko przy dramacie zatytułowanym Świnia z 2021 roku.

Tymczasem główną gwiazdą filmu będzie Lupita Nyong’o znana z cyklu Czarna Pantera czy innych hitów jak Zniewolony. 12 Years a Slave oraz To my. Warto podkreślić, że aktorka o kenijskich korzeniach w 2014 roku zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej (za rolę w Zniewolony. 12 Years a Slave).

Oprócz Nyong’o na wielkim ekranie zobaczymy między innymi Josepha Quinna, Alexa Wolffa oraz Djimona Hounsoua. Przypomnijmy, że premira Dnia pierwszego została zaplanowana na 28 czerwca tego roku.

Dla fanów fantastyki naukowej mamy coś wyjątkowego – artykuł, w którym dokładnie omawiamy najlepsze seriale postapokaliptyczne.

Źródło: YouTube. Zdjęcie otwierające: Universal Pictures / YouTube, zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw