Logo Netflix na smartfonie trzymanym przez mężczyznę, w tle jasna tapeta

Netflix zdradza nam plany i cele na 2024 rok. „Najważniejsze są różnorodność i jakość”

3 minuty czytania
Komentarze

Netflix to największa platforma streamingowa na świecie, która w Polsce również od lat znajduje się w czołówce popularności. Jako redakcja Android.com.pl zapytaliśmy przedstawicieli platformy w Polsce, jak wyglądają ich cele oraz plany na ten rok. W końcu co chwila pojawiają się nowości na Netflix, ale za tym wszystkim stoi przecież większy plan.

Netflix zdradza nam swoje cele na 2024 rok

Logo Netflix na smartfonie, telefon trzyma mężczyzna w średnim wieku
Fot. prykhdov / Depositphotos

Wiadomo, że Netflix to nie tylko Stranger Things, The Crown czy jakikolwiek inny serial lub film, który pojawia się na platformie i staje się tam hitem. Dobór ramówki, a w zasadzie tytułów, które dodawane są do biblioteki, to nie jest łatwe zadanie. W końcu cały czas trzeba dbać o różnorodność tematyczną i to, żeby utrzymać zainteresowanie widza, by nie rezygnował z subskrypcji. Spytaliśmy więc w polskim oddziale serwisu, jakie cele wyznaczyła sobie platforma w 2024 roku, by dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Oto co nam odpowiedziano.

W dalszym ciągu skupiamy się na dostarczaniu naszym widzom na całym świecie najlepszej rozrywki. Wciąż chcemy dawać to, co nasi widzowie najbardziej kochają, czyli najlepsze seriale, dokumenty, filmy, animacje, a także gry. Wszystko po to, by każdy — niezależnie od swoich upodobań, nastroju czy miejsca zamieszkania — mógł znaleźć w serwisie coś dla siebie. Dla naszych widzów i dla Netflixa najważniejsze są różnorodność i jakość, dlatego oferta programowa Netflix zawiera różne gatunki treści, zarówno produkcje oryginalne, jak i treści na licencji.

Biuro prasowe Netflix dla Android.com.pl

Co pojawi się na platformie w najbliższym czasie?

Mężczyzna w czapce i kurtce patrzy w dal, w tle rozmyte górskie szczyty i niebo. Kadr z serialu Forst dla Netflix.
Kadr z serialu Forst.
Fot. Jan Wierzejski / Netflix / materiały prasowe

Wiemy już, że lutowe nowości na platformie przyniosą sporo dobrego, jak chociażby powrót Dr House’a. Postanowiliśmy jednak zapytać także o to, czego możemy oczekiwać w najbliższych tygodniach.

Oficjalny zwiastun serialu Rojst: Millenium

O nowościach programowych Netflix informujemy na bieżąco. O różnorodności naszej oferty świadczą nasze tegoroczne polskie oryginalne produkcje, które już ogłosiliśmy — serial Forst na motywach powieści Remigiusza Mroza, trzecia i finalna część trylogii kryminalnej Rojst — Rojst: Millennium (premiera w Netflix: 28 lutego 2024), film Bogdan Boner: Walentynki (premiera w Netflix: 14 lutego 2024) czy drugi sezon hitowego programu z gatunku reality tv — Love Never Lies Polska (premiera w Netflix: 31 stycznia i 7 lutego 2024).

Biuro prasowe Netflix dla Android.com.pl

Popularność Netflixa coraz większa

Wykres kołowy prezentujący udział różnych serwisów streamingowych w Polsce w IV kwartale 2023 roku, z dominującym udziałem Netflixa (33%) oraz logotypami innych platform jak Viaplay, Player, Apple TV+, Disney+, HBO Max i Amazon Prime Video. Na dole podpis: "Źródło: JustWatch.com - Mierzone zainteresowanie usługami SVOD na JustWatch w Polsce w okresie 01.10-31.12.23 r.".
Wykres kołowy przedstawiający popularność serwisów streamingowych w Polsce.
Fot. Just Watch / materiały prasowe

Ostatnio platforma Just Watch przygotowała ciekawe zestawienie najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce. Udział procentowy jasno pokazuje, że Netflix odskoczył konkurencji. Według tych danych serwis przyciąga aż jedną trzecią widzów w Polsce i wyprzedza tym samym HBO Max czy Amazon Prime Video. Spytaliśmy, czy te wyniki odzwierciedlają rzeczywistość.

Nie komentujemy szacunków przekazywanych przez podmioty trzecie. Netflix na bieżąco udostępnia najbardziej wiarygodne i sprawdzone dane dotyczące popularności różnych tytułów w serwisie — poprzez wyniki Netflix TOP 10, a teraz także za pośrednictwem publikowanego co pół roku raportu What We Watched: Netflix Engagement Report. Ponadto właśnie ogłosiliśmy, że liczba użytkowników opłacających abonament Netflix w 190 krajach przekroczyła 260 milionów. 

Biuro prasowe Netflix dla Android.com.pl

Wiemy, że streamingi potrafią być drogie. Dlatego jeśli chcesz mieć Spotify Premium za darmo, zerknij na nasz poradnik, jak zapewnić sobie dłuższy bezpłatny okres. Oprócz tego zdradzamy najnowsze informacje na temat Spotify HiFi oraz premiery Spotify Wrapped 2023.

Źródło: Netflix / opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: daboost / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.