Obraz przedstawia postać Golluma, znaną z serii filmów "Władca Pierścieni", pełzającą po ciemnym terenie.
LINKI AFILIACYJNE

Najgorsze gry 2023 roku. „Zwycięzca” mógł być tylko jeden

3 minuty czytania
Komentarze

Jakie są najgorsze gry 2023 roku? Oczywiście każdy z nas w takim zestawieniu umieściłby inne tytuły, jednak serwisy pokroju Metacritic pozwalają na stworzenie niechlubnego rankingu, który uwzględnia średnie oceny graczy. Tak się składa, że wspomniana przed chwilą platforma właśnie udostępniła listę wstydu za ubiegłe dwanaście miesięcy.

Najgorsze gry 2023 roku – „lider” rankingu nie jest zaskoczeniem

Grafika do tekstu Najgorsze gry 2023 roku – lider rankingu nie jest zaskoczeniem. Plakat gry The Lord of the Rings: Gollum z postacią Golluma patrzącą na jasny, płonący pierścień na tle zrujnowanej, wulkanicznej scenerii.
fot. Daedalic Entertainment

Z natury raczej każdy z nasz woli skupiać się na dużych dziełach oraz produkcjach, które wzbudzają w nas pozytywne emocje. Niemniej raz do roku warto również spojrzeć na niezbyt udane gry, aby wyciągnąć wnioski i jeszcze bardziej docenić te dobre tytuły. Z taką misją przychodzi między innymi serwis od oceniania gier Metacritic. Popularna platforma właśnie opublikowała listę dziesięciu najgorzej ocenianych produkcji 2023 roku.

W tym miejscu należy podkreślić, że pod uwagę wzięto tylko i wyłącznie te gry, które zrecenzowało co najmniej siedmiu profesjonalnych krytyków. Jest to o tyle ważne, ponieważ dzięki temu ranking obfituje w całkiem duże tytuły, a nie amatorskie projekty, które na platformie Steam można zgarnąć za mniej niż 5 złotych.

Ostatecznie tytuł najgorszej gry 2023 roku według średniej ocen z serwisu Metacritic przypadł The Lord of the Rings: Gollum. Produkcja od studia Daedalic Entertainment debiutowała w maju w wersjach na konsole dwóch ostatnich generacji oraz PC-ty. W przypadku platformy Steam „niezbyt” udany tytuł wciąż kosztuje 199,99 zł w swojej podstawowej edycji. Drugie miejsce w niechlubnym rankingu przypadło akcyjniakowi Flashback 2, a podium zamyka survival-horror o inwazji kosmitów – Greyhill Incident. Pełne zestawienie przygotowane przez Metacritic znajdziecie poniżej.

Najgorsze gry 2023 roku

  1. The Lord of the Rings: Gollum – 33%
  2. Flashback 2 – 35%
  3. Greyhill Incident – 38%
  4. Quantum Error – 40%
  5. Testament: The Order of High-Human – 41%
  6. Crime Boss: Rockay City – 43%
  7. Gangs of Sherwood – 47%
  8. Hellboy: Web of Wyrd – 48%
  9. Loop8: Summer of Gods – 49%
  10. Gargoyles Remastered – 49%

The Lord of the Rings: Gollum – co poszło nie tak?

Różnica pomiędzy oceną pierwszej, a dziesiątej gry w rankingu jest całkiem spora, więc spójrzmy, jak The Lord of the Rings: Gollum podsumowała redakcja serwisu Metacritic.

To najgorsza adaptacja gry z uniwersum Władcy Pierścieni w historii. Twórcy próbują przedstawić oryginalną historię tytułowego bohatera, której akcja została umieszczona pomiędzy wydarzeniami z Hobbita i Drużyny Pierścienia. Recenzenci podkreślają, że jednym z niewielu warunków do czerpania przyjemności z tej produkcji jest rozległa znajomość książek Tolkiena, jednak to wciąż najmniejszy z problemów The Lord of the Rings: Gollum. Słowa „nuda” przewijało się w opiniach wielokrotnie, a wiele do życzenia pozostawia także toporne sterowanie. Największą wadą gry jest jednak oprawa wizualna. Biorąc pod uwagę całość, otrzymujemy pełen pakiet okropności.

Serwis Metacritic o The Lord of the Rings: Gollum

Zobacz też: Insomniac Games zalicza gorszy wyciek danych niż GTA VI. To skutek jednego z najważniejszych problemów branży gier

Najgorsze gry 2023 roku raczej nie zachęcają do bliższego zapoznania się z ich zawartością, więc jeśli tylko chcecie nieco rozerwać się przed komputerem z pozytywnym nastawieniem, pozwólcie, że odeślę was do naszego zestawienia z najlepszymi produkcjami na laptopa. Z kolei w sytuacji, gdy wolicie FPS-y być może przydadzą się wam komendy do CS2 oraz już nieco mniej aktualne komendy do CS:GO.

Źródło: Metacritic
Zdjęcie otwierające: PlayStation/YouTube

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw