Spotify usuwa przycisk serca przy piosenkach. Do ulubionych utwory dodasz w nowy sposób

2 minuty czytania
Komentarze

Na Spotify ciągłe zmiany – niedawno dodano audiobooki za darmo dla subskrybentów Premium, zapowiadane jest Spotify HiFi (lub – jak kto woli – Spotify Supremium), a za chwilę będziemy analizować kolejną premierę Spotify Wrapped 2023. A do Polski dociera kolejna modyfikacja – znika przycisk serca.

Spotify – lepiej mieć opcję Premium

Zazwyczaj wszystkie lepsze funkcje zarezerwowane są dla posiadaczy płatnego abonamentu serwisu. Tak samo jest w przypadku zielonej platformy streamingowania muzyki, dlatego sprawdźcie nasze porady, jak mieć Spotify Premium za darmo.

Jednym z najbardziej oczywistych atutów jest brak reklam. Ale oprócz tego Premium pozwala na pobieranie utworów i playlist na urządzenie, co jest szczególnie przydatne, gdy nie mamy dostępu do internetu. Możemy słuchać swojej ulubionej muzyki offline bez konieczności korzystania z danych komórkowych. Wersja Premium oferuje również lepszą jakość dźwięku – możemy cieszyć się muzyką w jakości do 320 kbps, co jest znaczącą poprawą w porównaniu z jakością dostępną w wersji darmowej.

Serce zastąpi plusik – tak wygląda

Najpopularniejszy serwis do streamowania muzyki, wprowadza istotną zmianę w swoim interfejsie użytkownika. Dotychczas, ikona w kształcie serca była używana do dodawania utworów do listy ulubionych. Ta funkcja jest znana i lubiana przez wieloletnich użytkowników, ale firma zdecydowała się ją zastąpić. Nowym elementem ma być przycisk z symbolem plusa.

O tym wiedzieliśmy już jakiś czas temu, jednak zdaje się, że dopiero teraz nowość trafiła do Polski. Jeśli faktycznie wszystkie innowacje, jakie prezentuje zielona platforma streamingowa będą dostępne w naszym kraju, już niedługo trzeba będzie liczyć się z podwyżkami za subskrypcje.

Oprócz nowego wyglądu przycisk z plusem będzie miał dodatkową funkcję. Jego pojedyncze naciśnięcie będzie miało takie samo działanie jak wcześniejsze serce, czyli doda utwór do ulubionych. Co więcej, podwójne naciśnięcie na nowy przycisk ma dodawać piosenkę do kolejki odtwarzania. Warto zauważyć, że nowy przycisk z plusem ułatwi i przyspieszy korzystanie z aplikacji. Do tej pory, dodanie piosenki do listy odtwarzania wymagało rozwinięcia menu i naciśnięcia przycisku „dodaj do kolejki”.

Źródło: materiały własne