Okładka gry Counter-Strike 2

Koniec CS:GO, niech żyje CS2. Counter-Strike 2 za darmo jest już dla wszystkich dostępny

3 minuty czytania
Komentarze

A jednak! Choć krążące przed tygodniem plotki powstałe po tajemniczym tweecie na koncie Counter-Strike’a wydawały się aż zbyt piękne, aby okazać się prawdziwe… Valve postanowiło ofiarować nam wszystkim przecudowny prezent. Choć CS:GO znika ze Steama, jego miejsce zajmuje Counter-Strike 2. I co więcej – gra jest dostępna za darmo już teraz. I to dla wszystkich.

Counter-Strike 2 oficjalnie zastępuje CS:GO

Counter-Strike 2 zastępuje CS:GO
fot. materiały prasowe/Valve

Po trwających kilka miesięcy zamkniętych testach, do których stopniowo dopuszczano coraz więcej osób, Valve nareszcie udostępniło tytuł całej społeczności. Po serii mniej lub bardziej zabawnych twiterrowych/xowych interakcji z esportowymi organizacjami, w końcu zdecydowano się wyciągnąć wtyczkę z Counter-Strike: Global Offensive, a miejsce kultowej produkcji na Steam od razu zajął Counter-Strike 2.

Jak przystało na pożegnanie tak zasłużonej produkcji, w mediach społecznościowych Valve oraz ESL pojawił się obszerny materiał, który na pewno wywoła wśród graczy niejedną łzę. Oczywiście swoją „starszą wersję” pożegnał również profil Counter-Strike 2, który nareszcie może zgarnąć całą uwagę społeczności CS’a tylko dla siebie.

CS2 za darmo jak pobrać?

Grę mogą pobrać już wszyscy, bez wyjątku – wystarczy tytuł odszukać na platformie Valve (lub po prostu kliknąć tutaj w Counter-Strike 2 za darmo na Steam) i przejść tradycyjny proces instalacji. Jeśli wcześniej mieliście na dysku zainstalowane CS:GO – wystarczy po prostu aktualizacja. Podczas pobierania plików możecie przekonać się także, co w nowej wersji na was czeka – poniżej znajdziecie premierowy zwiastun.

Valve przygotowało z tej okazji notkę ze zmianami wprowadzonymi względem poprzedniej, testowej wersji, a także krótki wpis zatytułowany Welcome Home. Możecie zapoznać się z nimi na karcie Counter-Strike 2 na Steam.

Premiera CS2 wywołała oczywiście ogromne zainteresowanie ze strony graczy. Już w chwilę po oficjalnym debiucie, licznik aktywnie grających wskazywał grubo ponad milion osób. A w najbliższym czasie z pewnością liczba ta dodatkowo urośnie. Dla przypomnienia – obecny rekord jednoczesnych graczy w jednej grze należy do PUBG: Player Unknown’s Battlegrounds, kiedy to w szczytowym momencie w grę grało 3,2 miliona osób.

Tymczasem, jeśli chcielibyście poznać kolejne darmowe gry na Steam, odsyłam was do naszego osobnego zestawienia, gdzie pod lupę wzięliśmy nie tylko serię Counter-Strike, ale również całą masę innych tytułów. W końcu platforma od Valve ma do zaoferowania bardzo szeroką bibliotekę gier, za które nie zapłacicie ani grosa.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw