Counter Strike 2

Counter-Strike 2 zbiera już pierwsze oceny. Oto, co mówią o grze profesjonalni gracze

2 minuty czytania
Komentarze

Wczoraj świat (w końcu!) obiegła oficjalna informacja o nadchodzącej premierze Counter-Strike 2. Valve przedstawiło nowości, które pojawią się w „ulepszonej wersji” zasłużonego CS:GO. Co więcej, wybrani gracze otrzymali dostęp do wersji testowej gry, a internet wręcz zalały filmy i zdjęcia z rozgrywki — w związku z tym warto zadać sobie pytanie, jak „wybrańcy” oceniają nowy tytuł?

Counter-Strike 2 to nowość, na którą czekaliśmy?

Counter-Strike 2 to nowość, na którą czekaliśmy?
fot. YouTube – INDUSTRIES

22 marca 2023 roku na pewno zapisze się w historii e-sportu. To właśnie tego dnia Valve ogłosiło nadchodzące darmowe ulepszenie do CS:GO, czyli Counter-Strike 2. Zgodnie z deklaracją producenta „nowa gra” zadebiutuje na rynku już tego lata. W ramach promocji amerykańska firma przedstawiła masę nowości takich jak — zwiększony tick-rate, odświeżona grafika, nowy system fizyki i kolizji, poprawiona oprawa graficzna czy precyzyjniejszy dźwięk. Niemniej w tym gronie najważniejszy pozostaje lepszy i mocniejszy silnik, czyli Source 2.

Nie trzeba chyba wspominać, że gracze CS:GO wręcz oszaleli na wieść o nadchodzącej aktualizacji, tym bardziej że Valve zaprosiło wybranych graczy do testów pierwszych wersji gry. Oczywiście w tym gronie znaleźli się profesjonalni gracze i streamerzy, którzy na żywo relacjonowali swoje wrażenia z zabawy w Counter-Strike 2. Jednym z przedstawicieli pierwszej grupy jest s1mple grający na co dzień dla Natus Vincere. Ukrainiec nazywany często najlepszych zawodnikiem w historii CS:GO wyraźnie zaciekawił się rozgrywką, ale jednocześnie stronił od ostatecznej oceny.

Zobacz też: Co oglądać na Netflix, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

Przechodząc do polskiej sceny, swój wzrok należy skierować na Izaka, któremu również udało się zdobyć dostęp do Counter-Strike 2. Podczas zabawy Skowyrski zwrócił uwagę na nową animację strzelania, przejrzystość rozgrywki oraz oprawę wizualną. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że wciąż jest to bardzo wczesna faza rozwoju gry, więc możemy się spodziewać, że jej ostateczna wersja będzie różnić się od aktualnej.

https://www.youtube.com/watch?v=kkbsd3v-e5o

Cóż, do premiery Counter-Strike 2 jeszcze długa droga, ale wszystko wskazuje na to, że Valve bardzo dobrze przemyślało i rozpisało drogę, którą podąża ich najpopularniejsza franczyza. Dodatkowo swoje zrobiła także plotka o CS2 wypuszczona kilka tygodni temu. Gracze oraz internauci złapali haczyk zarzucony przez amerykańskiego producenta, jednak na samym końcu czekało na nich bardzo pozytywne zaskoczenie!

Źródło: YouTube

Motyw