Portret nosacza sundajskiego z logo Xbox Game Pass w lewym górnym rogu na tle zielonej roślinności.
LINKI AFILIACYJNE

Xbox Game Pass znów za 4 złote! Microsoft przywrócił uwielbianą promocję

2 minuty czytania
Komentarze

Miła niespodzianka dla graczy, którzy nie chcą płacić za gry wiele. Po długiej przerwie, Microsoft przywraca popularną promocję na abonament Xbox Game Pass, dzięki której zapłacicie 4 złote za pierwszy miesiąc usługi. Ciekawa decyzja, gdy zwrócimy uwagę na ostatnie podwyżki cen subskrypcji oraz mocniejszych konsol giganta z Redmond.

Jak skorzystać z promocji na Xbox Game Pass?

Tu bez wielkich zaskoczeń — oferta jest skierowana dla nowych i wybranych powracających subskrybentów Xbox Game Pass. Promocja dotyczy dwóch z trzech opcji — Xbox Game Pass Ultimate oraz PC Game Pass.

Co ciekawe, dzieje się to niedługo po zapowiedzianych podwyżkach cen subskrypcji. W swoich podstawowych wariantach, Xbox Game Pass Ultimate kosztuje teraz 62,99 zł (wcześniej 54,99 zł), a Xbox Game Pass (konsola) to wydatek 42,99 zł (wcześniej 40 zł).

PC Game Pass pozostał bez zmian (39,99 zł miesięcznie). Rynek komputerów PC jest niezwykle ważny dla Microsoftu i to tutaj korporacja upatruje wzrostów.

fot. Xbox

Konwersja z Xbox Live Gold nie będzie już tak korzystna

Redakcja portalu Łowcy Gier dotarła też do istotnej zmiany w regulaminie Xbox Game Pass Ultimate. Aby uzyskać tańszą subskrypcję, lud dość często kupował zdrapki na Xbox Live Gold, a następnie konwertował je pod naczelny abonament Microsoftu. Przelicznik był niezwykle korzystny, 1:1.

Teraz jednak, został on zamieniony na proporcje 3:2. Co to oznacza w praktyce? Za każde 3 miesiące Xbox Live Gold otrzymacie 2 miesiące Xbox Game Pass Ultimate. Szczerze mówiąc, i tak łaskawie. Widać, że Microsoft nie może sobie pozwolić na drastyczny spadek liczby subskrybentów usługi, szczególnie po ostatnich porażkach z Redfall i zapowiedzi Starfield w 30 FPS na konsolach Xbox Series X|S.

zdjęcie główne: Wikimedia Commons

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw