Laptop na drewnianym biurku z ekranem wyświetlającym logo Netflix w czerwonym kolorze na czarnym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Netflix kontra współdzielenie kont. Wojna dotarła do Europy… i wiemy, ile zapłacą użytkownicy

2 minuty czytania
Komentarze

W świecie serwisów streamingowych ostatnie tygodnie skupiają się przede wszystkim wokół Netflixa oraz jego walki ze współdzieleniem kont. Podczas gdy zapoznawaliśmy się z pierwszymi szczegółami w funkcjonowaniu nowego systemu, ten z nienacka trafił do Europy!

Nie jesteś z rodziny? Netflix będzie wymagać za to dodatkowej opłaty

Nie jesteś z rodziny? Netflix będzie wymagać za to dodatkowej opłaty

Netflix od dłuższego czasu testuje swoje nowe rozwiązania w kontekście współdzielenia kont w Ameryce Południowej. Wszystko wskazuje na to, że popularna platforma streamingowa załatała już wszystkie luki w systemie, ponieważ dzisiejszej nocy nowa wersja serwisu została uruchomiona w Hiszpanii, Portugalii, Kanadzie oraz Nowej Zelandii. Co dokładnie się zmieniło?

Przede wszystkim właściciel konta musi wskazać swoją główną lokalizację sieci, którą Netflix określi jako „dom”. Wszystko to po to, aby wyeliminować możliwość logowania się do zasobów serwisu osobom spoza rodziny, które nie mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. Dodatkowo w życie wprowadzono opcję przenoszenia profili użytkowników, którzy dotychczas współdzieli dostęp do konta pomiędzy grupkę znajomych. Teraz takie osoby muszą się od niej odciąć i rozpocząć samodzielną subskrypcję pozostając przy swoich rekomendacjach i listach odtwarzania. Oczywiście ustawienie głównej lokalizacji sieci domowej wcale nie oznacza, że subskrybenci Netflixa nie będą mogli korzystać z serwisu podczas podróży. Platforma zadbała o szereg zabezpieczeń, jednak opcja oglądania filmów i seriali poza domem wciąż jest realna.

Niemniej najważniejsza informacja dnia dotyczy możliwości „dokupienia” profilu dla osoby spoza rodziny (lub mieszkającej w innym gospodarstwie domowym). W przypadku Portugalii miesięczna cena, jaką należy wówczas dopłacić do standardowej kwoty abonamentu, wynosi 3,99 euro (19 złotych), Co ciekawe w Hiszpanii jest to już 5,99 euro, czyli blisko 30 złotych. Dodatkowo Netflix udostępnił grafikę, która przedstawia ofertę poszczególnych wersji nowych subskrypcji — w tym opcję z reklamami.

Zobacz też: Co oglądać na Netfliksie, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

Cóż, nadchodzące zmiany nie ominą Polski, jednak na ten moment nasz rynek wciąż pozostaje pod klasyczną odsłoną Netflixa, gdzie współdzielenie konta nie jest aż tak ścigane.

Będąc w temacie – jeśli chcecie wyposażyć się w kody podarunkowe do popularnej platformy streamingowej, poniżej znajdziecie odpowiednie linki.

Źródło: Netflix

Motyw