Co robić, gdy Netflix nie działa? Spieszymy z pomocą

4 minuty czytania
Komentarze

Co możemy zrobić, gdy wieczorem przychodzi ochota na obejrzenie ulubionego serialu, filmu lub programu, a Netflix nie działa? Warto zachować spokój i pamiętać, że okresowe, krótkotrwałe awarie aplikacji nie należą do rzadkości i nie muszą od razu wzbudzać niepokoju.

Dlaczego Netflix nie działa? Jeśli aplikacja Netflix zawiesza się w trakcie ładowania, włączania serialu lub w innym momencie, w wielu przypadkach oznaczać to będzie potrzebę zaktualizowania informacji zapisanych w urządzeniu.

W poniższym poradniku przyjrzymy się zatem co robić, gdy Netflix nie działa na telewizorze, smartfonie lub tablecie z systemem operacyjnym Android, iPhonie, iPadzie i iPodzie, a także komputerach z systemem operacyjnym Windows i Mac.

Netflix nie działa na telewizorze. Ruszamy na odsiecz

Netflix to największa dostępna platforma streamingowa, dzięki której stało się możliwe oglądanie niezliczonej liczby filmów, dokumentów, programów telewizyjnych i seriali na każdym urządzeniu, które ma dostęp do internetu i opłacony abonament.

W 2022 roku nazwę “Netflix” kojarzy zapewne ogromna większość ludzi młodszego i starszego pokolenia. Ze względu na różnorodność programów i wygoda korzystania z niej nie dziwi ogromna popularność aplikacji, którą można uruchomić na telewizorach Smart TV, smartfonach, tabletach, komputerach stacjonarnych i laptopach, konsolach do gier, dekoderach i odtwarzaczach multimedialnych.

Równolegle do ogromnej rzeszy fanów platformy Netflix, pojawiają się liczne sytuacje, w której aplikacja nie działa – czy to podczas jej uruchamiania, czy włączania wybranego programu. W większości przypadków rozwiązanie problemu jest niezwykle proste i wymaga wykonania prostych czynności bez potrzeby kontaktowania się z producentem sprzętu czy dostawcą internetu.

Gdy posiadamy telewizor Smart TV, na którym aplikacja Netflix odmawia współpracy zarówno podczas jej uruchamiania, jak i przy próbie wyboru profilu, najrozsądniejszym sposobem będzie ponowne uruchomienie odbiornika.

Posłużmy się tutaj przykładem telewizora Smart TV firmy Samsung. W pierwszej kolejności należy odłączyć urządzenie od zasilania, a później nacisnąć guzik zasilania na telewizorze (jeśli go nie znajdziemy, poprzestańmu na samym odłączeniu odbiornika od prądu). Po odczekaniu minuty (lub trzech minut – w przypadku braku możliwości wciśnięcia guzika zasilania), można ponownie podłączyć telewizor do zasilania. Aplikacja Netflix powinna już działać bez zarzutu.

Taką samą procedurę przeprowadzany, gdy Netflix nie działa w momencie włączania wybranego filmu – dodatkową opcją jest także wylogowanie się z serwisu i ponowne zalogowanie. Jeśli powyższe metody zawiodą, warto zwrócić się o pomoc do producenta telewizora firmy Samsung.

Warto dodać, że w przypadku telewizorów z systemem operacyjnym Android, na których nie działa Netflix, przydatne może okazać się zaktualizowanie aplikacji. W tym celu na pasu menu ekranu głównego należy wybrać ikonę Apps, a później – Google Play. Wśród zapisanych aplikacji powinien znajdować się Netflix. Jeśli ikona aplikacji jest widoczna w górnym rzędzie ekranu, należy ją zaktualizować.

Dlaczego aplikacja Netflix nie działa na telefonie lub tablecie?

W przypadku smartfonów lub tabletów z systemem operacyjnym Android częstym powodem nieprawidłowego działania aplikacji Netflix jest m.in. słaba siła sygnału Wi-Fi. Jeśli Netflix przestaje działać przy próbie logowania, warto zwiększyć siłę sygnału Wi-Fi (np. poprzez zbliżenie urządzenia do routera), uruchomić domową sieć Wi-Fi jeszcze raz lub uruchomić ponownie telefon lub tablet.

Ponowne uruchomienie urządzenia powinno również zaradzić problemowi w sytuacji, gdy Netflix odmawia współpracy podczas uruchamiania aplikacji.

W przypadku problemów z uruchomieniem aplikacji Netflix posiadacze iPhone’a, iPada lub iPoda mogą z powodzeniem wykorzystać możliwość ponownego uruchomienia swojego urządzenia. Efektywną opcją pozostaje także reset aplikacji Netflix lub jej ponowna instalacja.

Jeśli nadal nie możemy cieszyć się spokojnym oglądaniem ulubionych programów na platformie Netflix, warto ponownie uruchomić domową sieć Wi-Fi, a w ostateczności – skontaktować się z dostawcą internetu.

Aplikacja Netflix nie działa na komputerze

W przypadku problemów z działaniem aplikacji Netflix właściciele komputerów z systemem operacyjnym Windows, po zalogowaniu, wybrać opcję ponownego uruchomienia platformy. Jeśli Netflix nie działa w momencie uruchamiania filmu, programu lub serialu, warto będzie uruchomić komputer jeszcze raz.

Dla lepszego działania aplikacji nie zaszkodzi również wyczyścić w obsługiwanej przeglądarce wszystkie pliki cookie aplikacji Netflix. Jeśli opisane metody nie rozwiążą problemu, warto także spróbować uruchomić domową sieć Wi-Fi jeszcze raz.

Posiadaczom Maców w sytuacji nieprawidłowego działania aplikacji Netflix zaleca się wyłączenie komputera i pozostawienie go w takim stanie przez co najmniej dziesięć sekund. Aplikacja Netflix powinna działać w sposób prawidłowy po ponownym uruchomieniu urządzenia.

Motyw