konsola Xbox Series X na czarno zielonym tle

Pojawił się nowy sposób na oszczędzanie prądu. Pod warunkiem, że masz sprzęt Microsoftu

2 minuty czytania
Komentarze

Microsoft znalazł nowy sposób na oszczędzanie energii. W ramach nowej funkcji konsol Xbox Series X|S oraz Xbox One gracze mogą liczyć na spore ułatwienia w kontekście ustawień związanych z poborem prądu przez wszystkie te urządzenia.

Xbox znajduje nowy sposób na oszczędzanie prądu

Xbox znajduje nowy sposób na oszczędzanie prądu

Xbox wciąż szuka nowych rozwiązań, które mogłyby pomóc graczom w oszczędzaniu prądu. Okazuje się, że pomimo wielu wcześniejszych działań w tym kierunku Microsoftowi udało spojrzeć się na temat świeżym okiem i dokonać kolejnych aktualizacji. Nowe rozwiązania stanowią część planu hegemona branży zmierzającego do zerowej emisji dwutlenku węgla oraz zero-waste do roku 2030.

W ramach update’u konsole Xbox Series X|S oraz Xbox One wkrótce staną się świadome swojej emisyjności CO2 i przełączą się na opcję całkowitego wyłączenia (nie będą czuwać). Aktualnie nowy system testują uczestnicy programu Insider, a w jego skład wchodzą także takie opcje jak:

  • Ulepszenie funkcji Instant-On wprowadzające Aktywne Godziny. W ramach prac nad trybem Instant-On wprowadzone zostanie nowe ustawienie, dzięki któremu użytkownicy będą mogli dostosować godziny aktywności swojej konsoli. Dzięki temu Xbox będzie uruchamiał się błyskawicznie w ustawionym przedziale godzinowym, a poza nim przejdzie w tryb wyłączenia.
  • Wprowadzenie wszystkich funkcji energooszczędnych również na Xbox One. Posiadacze starszej generacji konsol również będą mieli możliwość uruchomienia przedstawionych wyżej funkcji. Wszystko w celu redukowania wpływu na środowisko.

Zobacz też: Co oglądać na HBO Max, czyli zbiór nowości, które warto obejrzeć

Zgodnie z wyliczeniami Microsoftu na każde dwie konsole marki Xbox, które przełączą się na tryb całkowitego wyłączenia, przypadnie oszczędność o równowartość dwutlenku węgla pochłanianego przez jedno drzewo w ciągu dekady. Dodatkowo firma obiecała, że zmiany nie wpłyną na „wydajność konsol, rozgrywkę ani zdolność sprzętu do automatycznych nocnych aktualizacji systemu, gier lub aplikacji”.

Źródło: Informacja prasowa Microsoft

Motyw