Xbox Game Pass

Tańszy Xbox Game Pass. Microsoft może pozwolić ci grać taniej, pod warunkiem, że obejrzysz reklamy

2 minuty czytania
Komentarze

Xbox Game Pass wciąż jest jedną z najpopularniejszych usług w świecie gier wideo. Okazuje się, że Microsoft planuje znacząco poszerzyć swój zasięg. W tym miejscu pojawia się dyskusja dotycząca nowego planu subskrypcji, który miałby wiązać się z niższą ceną, jednak w zamian gracze musieliby pogodzić się z oglądaniem reklam w trakcie korzystania z przepustki.

Xbox Game Pass z reklamami? Microsoft ma ambitne plany

Xbox Game Pass z reklamami? Microsoft ma ambitne plany

Wszyscy gracze przyzwyczaili się do schematu działania usługi Xbox Game Pass — wykupujemy subskrypcję, a w jej ramach przez 30 dni (lub więcej) możemy pobierać i instalować gry dostępne w aktualnej ofercie, która co kilka tygodni ulega zmianie. Układ jest wyjątkowo prosty, a liczne promocje związane z obniżką standardowej ceny usługi, sprawiają, że posiadaczy przepustki regularnie przybywa.

Okazuje się, że wkrótce Microsoft, czyli twórca Xbox Game Pass może znacząco zamieszać w jej strukturach. Co ciekawe najprawdopodobniej będą to pozytywne zmiany. Amerykańska firma ma w planach dodanie nowej opcji subskrypcji. Mowa tu o planie z reklamami, który oczywiście byłby tańszy od standardowej usługi.

Zobacz też: Co oglądać na Amazon Prime Video, czyli zestawienie nowości na platformie

Takie domysły sprowokował użytkownik forum Reset Era nicku Almalexia. Internauta udostępnił screen porównujący standardową usługę Xbox Game Pass do swojej tańszej wersji. Naturalnie poza wprowadzeniem do abonamentu reklam, gracze mogą spotkać się z całkiem sporą liczbą ograniczeń.

Przede wszystkim nowa opcja kosztowałaby około 15 złotych (2,99 euro). Niestety subskrybenci nie mogliby w dniu premiery grać w tytuły ekskluzywne dla Xbox Game Pass. Dostęp do nich otrzymaliby dopiero po sześciu miesiąców. Dodatkowo okrojona subskrypcja nie oferowałaby pełnego dostępu do biblioteki, grania w chmurze oraz EA Play. Nie zapominajmy również o reklamach, które Microsoft wyświetlałby przed rozpoczęciem rozgrywki.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że są to niepotwierdzone plotki, jednak pomimo tego cały zabieg wydaje się dosyć prawdopodobny. W końcu nie tak dawno twórcy abonamentu potwierdzili wprowadzenie na rynek Xbox Game Pass Friends & Family.

Źródło: Reset Era

Motyw