Władca Pierścieni w wersji anime. Midjourney idealnie odtworzyło styl studia Ghibli

2 minuty czytania
Komentarze

Jak wyglądałby Władca Pierścieni w wersji anime? Bardzo możliwe, że któryś z fanów uniwersum stworzonego przez J.R.R. Tolkiena lub sympatyków, chociażby studia Ghilbi zadał sobie tego typu pytanie. W roku 2022 z odpowiedzią na takie zagwozdki przychodzi nam sztuczna inteligencja oraz program Midjourney!

Władca Pierścieni od studia Ghibli – sztuczna inteligencja z kolejnymi dziełem

Władca Pierścieni od studia Ghibli – sztuczna inteligencja z kolejnymi dziełem

Władca Pierścieni to franczyza na tyle kultowa, że zdążył z nią zapoznać się dosłownie każdy sympatyk nie tylko kina fantasy, ale również całej branży filmowej. W związku z tym popularny LOTR od długich lat staje się przedmiotem różnych eksperymentów związanych nie tylko z warstwą fabularną, ale również wizualną. Niedawno Nick Lopresti, czyli jeden z internautów zafascynowanych tematem AI za pomocą Midjourney, czyli narzędzia wykorzystującego sztuczną inteligencję do generowania grafik oraz obrazów stworzył specjalną galerię.

W ramach serii niecodziennych obrazów możemy zobaczyć, jak najważniejsi bohaterowie cyklu Władca Pierścieni wyglądaliby w wersji anime. Za wzór posłużyło studio Ghibli, czyli słynna wytwórnia filmów i seriali animowanych prosto z Japonii. Jej twórcami są Hayao Miyazaki oraz Isao Takahata, czyli osoby odpowiedzialne za takie kultowe tytuły jak Mój sąsiad Totoro, Spirited Away: W krainie Bogów czy Księżniczka Mononoke.

Zobacz też: Co oglądać na Netflix, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

Bez wątpienia tego typu prace wykonane przez Midjourney sprawiają, że sztuczna inteligencja tylko i wyłącznie zyskuje. W końcu, kto z nas nie chciałby zobaczyć swoich ulubionych filmów czy seriali przeniesionych do świata, z którym na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego? Zaawansowane AI pozwalają nam dokonać właśnie takich cudów.

Źródło: Midjourney Official