Heroes 3

Na tę wersję Heroes 3 czekaliście. W kultową strategię zagracie dosłownie wszędzie

1 minuta czytania
Komentarze

Heroes 3 na smartfonach nie miało nigdy łatwego życia mimo aż trzech sposobów na jej uruchomienie. Heroes 3 HD od Ubisoftu okazało się niewypałem przez brak dodatków i pewne problemy ze sterowaniem – dodatkowo wersja ta już od dawna nie jest do kupienia w Sklepie Play. ExaGear również zniknął z dystrybucji, a to właśnie na nim Heroes 3 działało na nim najlepiej. I jest jeszcze VCMI, który jako alternatywny silnik gry ma swoje problemy.

Heroes 3 na smartfonach poprawiony dzięki VCMI 1.1.0

Heroes 3

Jeśli ktoś nie ma Heroes 3 HD w swojej bibliotece na Androidzie, to tak naprawdę VCMI jest jedyną metodą na uruchomienie tej gry na smartfonie. Aplikacja będąca tak naprawdę otwartoźródłowym, niezależnym silnikiem gry właśnie dostała aktualizację do wersji 1.1.0. Ta przynosi wsparcie dla iOS oraz liczne poprawki dotyczące generatora map, AI przeciwników, oraz trybów multiplayer. 

Najnowszą wersję VCMI można pobrać w Sklepie Play lub bezpośrednio od twórców. Warto tu podkreślić, że to jest tylko i wyłącznie silnik gry. Wszystkie pliki potrzebne do uruchomienia Heroes 3 na smartfonie należy wyciągnąć z folderu z grą na PC – najlepiej z wersji dostępnej na GOG.com, które obecnie jest w promocji. Warto także pamiętać, że VCMI wspiera tylko oryginalne wydanie gry, a nie Heroes 3 HD. 

Źródło: VCMI, Twitter, gog.com, github

Motyw