Kot w butach: Ostatnie życzenie na nowym zwiastunie. Na ten sequel czekaliśmy ponad dekadę

2 minuty czytania
Komentarze

Kot w butach we własnym filmie na wielkich ekranach debiutował w 2011 roku. Produkcja DreamWorks okazała się ogromnym hitem, inkasując setki milionów dolarów. Po jedenastu latach przerwy twórcy zdecydowali się ponownie przedstawić światu postać najbardziej zawadiackiego czworonoga w świecie franczyzy Shrek.

Kot w butach: Ostatnie życzenie z nowym zwiastunem

Kot w butach: Ostatnie życzenie z nowym zwiastunem

Kot w butach: Ostatnie życzenie to sequel hitowej animacji z 2011 roku, która w pełni skupiła się na tytułowym bohaterze. Przypomnijmy, że postać operującego szpadą czworonoga po raz pierwszy we franczyzie Shrek pojawiła się przy okazji drugiego filmu z serii. Kilkanaście lat po tym wydarzeniu czeka nas premiera kolejnej produkcji poświęconej Kotu w butach. Ostatnie życzenie do polskich kin trafi dokładnie 6 stycznia 2023 roku. Aby podgrzać emocje przed tym wydarzeniem, DreamWorks opublikowało nowy zwiastun filmu, który zapowiada się na klasyczną animację z zacięciem przygodowym.

Po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat DreamWorks Animation przedstawia nową przygodę w świecie Shreka. Oto zuchwały złodziejaszek Kot w butach odkrywa, że jego pasja do ryzyka i lekceważenie zasad bezpieczeństwa są tragiczne w skutkach. Kot zmarnował już osiem ze swoich dziewięciu żyć, a w dodatku po drodze stracił ich rachubę. Kot wyrusza więc na niezwykłą wyprawę. Udaje się do Czarnego Lasu, by znaleźć mityczną Gwiazdkę z nieba, która spełnia życzenia. Kot chce ją prosić, by przywrócono mu utracone życia. Ale ta wyprawa jest bardzo niebezpieczna, więc mając już tylko jedno życie, Kot musi upokorzyć się i poprosić o pomoc swoją dawną partnerkę i rywalkę: urzekającą Kitty Kociłapkę.

Opis filmu

W oryginalnej ścieżce dźwiękowej głosu tytułowemu bohaterowi udziela Antonio Banders. Tymczasem w polskim wersji filmu po raz kolejny przyjdzie nam usłyszeć jak Kot w butach, przemawia głosem Wojciecha Malajkata. Przypomnijmy, że 59-latek dubbingował tę postać już osiem razy.

Źródło: YouTube

Motyw