ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

DreamWorks jeszcze w tym roku udostępni MoonRay za darmo!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Bardzo ciekawe informacje docierają do nas zza Oceanu. Jeden z hegemonów branży animacji, czyli DreamWorks poinformowało, że jeszcze w tym roku udostępni narzędzie MoonRay. To właśnie za pomocą tego programu stworzono takie filmy jak Kot w butach: Ostatnie życzenie czy Pan Wilk i spółka. Bad Guys.

DreamWorks udostępni MoonRay dla wszystkich twórców

DreamWorks udostępni MoonRay dla wszystkich twórców

DreamWorks Animation na rynku działa od pond 25 lat. W tym czasie amerykańskie studio przyzwyczaiło nas do tego, że raz na jakiś czas dzieli się swoimi osiągnięciami technologicznymi z całym światem. Zazwyczaj działa to w schemacie udostępniania różnych narzędzi w modelu open source. Nie inaczej będzie w tym roku, ponieważ animatorzy poinformowali, że w nadchodzących miesiącach do sieci trafi program MoonRay. Dodatkowo podobny los spotka platformę do renderowania w chmurze o nazwie Arras.

Dla osób niezaznajomionych z tematem warto przytoczyć, że MoonRay jest odpowiedzialne za stworzenie takich animacji jak Kot w butach: Ostatnie życzenie czy Pan Wilk i spółka. Bad Guys. Pierwszy z wymienionych filmów swój kinowy debiut zaliczy w grudniu tego roku, natomiast drugi premierę odbył w maju. Komedia wyreżyserowana przez Pierre’a Perifela spotkała się raczej z pozytywnymi recenzjami. Dodatkowo do tego zbioru możemy dorzucić starsze filmy typu Jak wytresować smoka 3 i Krudowie 2: Nowa Era.

Cieszy nas możliwość podzielenia się z branżą naszym ponad dziesięcioletnim pasmem innowacji oraz rozwoju kodu MoonRay. Apetyty na renderowanie rosną z roku na rok, a nasze narzędzie nastawia się na zaspokajanie takich potrzeb. Spodziewamy się także, że baza zostanie znacząco wzmocniona dzięki zaangażowaniu naszej społeczności. W DreamWorks wciąż pokazujemy, że zależy nam na otwartych oprogramowaniach.

Andrew Pearce — wiceprezes DreamWorks ds. globalnych technologii

Wszystko wskazuje na to, że amatorzy animacji będą mogli już wkrótce spróbować swoich sił w programie, który na co dzień służył profesjonalistom z DreamWorks Animation. Narzędzie do powszechnego obiegu ma trafić „w późniejszej części tego roku”.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najnowsze wpisy