Disney+ na różnych sprzętach. Zestaw urządzeń elektronicznych wyświetlających różne treści multimedialne; telewizor z plakatem serialu "Chirurdzy", laptop z plakatem serialu "The Bear", tablet z plakatem filmu "Strażnicy Galaktyki, tom 3" i smartfon z plakatem filmu "Avatar".
LINKI AFILIACYJNE

Disney+ za darmo. Pokazujemy możliwe rozwiązania

6 minut czytania
Komentarze

Jak oglądać Disney+ za darmo to kwestia, która dla wielu wielbicieli platform streamingowych, może być istotna. Platforma streamingowa oferuje dostęp m.in. do bogatego katalogu produkcji Marvela czy Star Wars, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Czy da się więc oglądać Disney+ za darmo? Odpowiedź nie jest taka oczywista, jak to się może wydawać, ale po części jest to jak najbardziej wykonalne.

Disney+ za darmo, czyli okres próbny

Zdjęcie ilustrujące artykuł o Disney+ za darmo - Trzy urządzenia elektroniczne wyświetlające różne treści multimedialne: telewizor z plakatem „Obi-Wan Kenobi”, laptop z serią „Pam & Tommy” oraz tablet i telefon z grafiką „Moon Knight” i „Luca”.
Fot. Disney / materiały prasowe

Disney+ w Polsce jest dostępny od czerwca 2022 roku i obecnie zajmuje drugie miejsce pod względem najczęściej wybieranych platform w Polsce. Co miesiąc kilka milionów użytkowników zasiada przed telewizorem lub ze smartfonem w dłoni czy laptopem na kolanach, by oglądać filmy i seriale na Disney+. Tutaj zdecydowanie będzie w czym wybierać, ponieważ na Disney+ znajdziemy multum doskonałych produkcji, a stale dodawane są tam nowe treści.

Wiele osób zastanawia się zapewne czy Disney+ oferuje darmowy okres próbny? Ten pozwalałby na oglądanie Disney+ za darmo przez jakiś okres (np. 30 dni), ale niestety serwis nie przewiduje takiej możliwości. Przynajmniej nie w Polsce, choć interesujące jest to, że takie plany były lub może będą. Świadczyć może o tym wpis w Umowie Subskrypcji, którą znajdziemy na stronie serwisu. Ten brzmi następująco:

Twoja subskrypcja Usługi Disney+ może rozpocząć się od bezpłatnego okresu próbnego. Dostępność bezpłatnego okresu próbnego nie jest gwarantowana, a jeśli taka opcja jest dostępna, to przysługuje tylko osobom, które wcześniej z niej nie korzystały w ramach Usługi Disney+. (…) Powiadomimy Cię o warunkach bezpłatnego okresu próbnego w momencie rejestracji, ale nie otrzymasz osobnego powiadomienia o tym, że bezpłatny okres próbny dobiega końca lub dobiegł końca, ale że rozpoczęła się płatna subskrypcja.

Umowa Subskrypcji Disney+

Widać więc, że Disney+ podchodzi do darmowych okresów próbnych tak, jak inne platformy streamingowe. Obecnie nie ma jednak możliwości, by oglądać Disney+ za darmo w ten właśnie sposób.

Disney+ za darmo – nie daj się naciągnąć

po lewej stronie smartfon z logo Disney+ trzymany nad klawiaturą laptopa. Po prawej zbliżenie na banknoty 100 złotowe
Fot. Depositphotos / modyfikacje własne

W sieci można natknąć się na oferty, które dają dostęp do specjalnych kodów mających dawać dostęp do Disney+. Takie kody są oczywiście płatne, ale nie jest to coś, czym warto się interesować. Zazwyczaj to bowiem po prostu konto współdzielone z innymi użytkownikami (o tym poniżej), a nie faktycznie możliwość oglądania Disney+ za darmo lub sporo taniej.

Takie rozwiązanie, a szczególnie z osobami, których nie znamy, może powodować problemy. Nie mamy także pewności, czy faktycznie po zapłaceniu otrzymamy dostęp do konta na Disney+. Może się bowiem skończyć tak, że zostaniemy oszukani i choć na OLX czy Allegro takich ofert jest już o wiele mniej, to na Facebooku bez trudu się na jakąś natkniemy. Dobrze więc przemyśleć takie rozwiązanie, zanim podejmie się jakiekolwiek kroki.

Tańszy Disney+, czyli możliwość współdzielenia konta

Logo Disney+ cena wyświetlone na smartfonie
Fot. aa-w / Depositphotos

Jak wiele innych platform streamingowych, Disney+ także oferuje możliwość współdzielenia konta na platformie. Oznacza to, że w ramach jednej opłaty z konta może korzystać kilka osób zamieszkujących jedno gospodarstwo domowe. Warto tutaj dodać, że Disney+ nie podchodzi do współdzielenia kont tak rygorystycznie, jak Netflix, który wprowadził już opłatę za dodatkowe konta. Niewykluczone, że i tutaj to kiedyś nastąpi, ponieważ takie kroki platforma może podjąć. Na Disney+ w ramach jednej opłaty można stworzyć aż 7 niezależnych profili, ale jednocześnie treści oglądać można na 4 urządzeniach. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, by ograniczyć koszty korzystania z serwisu.

Zobacz też: Współdzielenie kont na Netflix, HBO Max i Amazon Prime Video – jak to wygląda na poszczególnych serwisach?

Disney+ za darmo u operatorów – tutaj można oszczędzić

Disney+ za darmo u operatora Plus grafika
Fot. Disney+ / materiały prasowe

No dobrze, ale czy faktycznie można mieć oglądać Disney+ za darmo? Tak i nie. Zacznijmy może od tej drugiej ewentualności. Otóż, by oglądać Disney+ zawsze trzeba ponieść jakąś opłatę i całkowicie za darmo dostępu do biblioteki serwisu nie dostaniemy. Można jednak skorzystać z oferty operatorów, którzy oferują w ramach zachęty właśnie Disney+ za darmo na określony czas. Tutaj taką ofertę w Polsce ma sieć Plus. Warunkiem jest jednak podpisanie umowy z operatorem na okres 24 miesięcy. W zależności od tego, na jaki abonament komórkowy się zdecydujemy, możemy dostać dostęp do Disney+ za darmo na 12 lub 24 miesiące.

Jeżeli wybierzemy np. abonament za 35 złotych miesięcznie, to Disney+ będzie nam przysługiwał za darmo na 12 miesięcy, a od 13 miesiąca zapłacimy za niego 37,99 złotych miesięcznie. W przypadku droższych abonamentów, Disney+ może nam przysługiwać już na 24 miesiące bez opłat, a dopiero po ich upływie cena subskrypcji będzie doliczana do rachunku.

Podobną ofertę znajdziemy także w Plush, który należy do Polkomtela. Dostęp do platformy streamingowej za darmo znajdziemy również w ofercie Polsat Box oraz Netii. Ceny uzależnione są od konkretnego pakietu, ale mechanizm jest wszędzie ten sam. Disney+ przez określony czas jest za darmo, a następnie do rachunku doliczana będzie cena miesięcznej subskrypcji.

Cena Disney+ w Polsce – ile kosztuje dostęp do streamingu?

Smartfon leżący na błękitnym tle, z ekranem wyświetlającym logo Disney+.
Fot. Gesrey / Depositphotos

Cena Disney+ w Polsce wynosi obecnie 37,99 złotych miesięcznie. Można jednak skorzystać z oferty rocznej i wykupić dostęp na 12 miesięcy, ale pod warunkiem, że opłata zostanie wniesiona od razu. W takim przypadku zapłacimy za rok 379,90 złotych, czyli 2 miesiące mamy niejako za darmo. Zachęcamy do sprawdzenia także naszego poradnika, jak oglądać Disney+ w Polsce, czyli materiału o wspieranych urządzeniach.

Źródło: Disney+. Zdjęcie otwierające: Disney+, zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw