FIFA 23 najpopularniejszą FIFĄ w historii! Rekord pobity

2 minuty czytania
Komentarze

Od premiery FIFA 23 minęły już dwa tygodnie, więc do siedziby Electronic Arts zaczęły spływać już pierwsze raporty sprzedażowe. Wszystko wskazuje na to, że kalifornijska firma może śmiało otwierać szampany, bowiem najnowsza odsłona piłkarskiego cyklu pobiła wszelkie rekordy popularności!

FIFA 23 króluje na rynku! Kolejny rekord pobity

FIFA 23 króluje na rynku! Kolejny rekord pobity

Tegoroczna odsłona kultowej serii jest wyjątkowa z kilku różnych względów. Przede wszystkim jest to ostatnia gra tworzona we współpracy Electronic Arts z federacją FIFA. Od przyszłego roku cykl przejmie już inny deweloper, a kalifornijska firma rozpocznie produkcję całkowicie nowej franczyzy zatytułowanej EA Sports FC. Dodatkowo FIFA 23 lada moment wprowadzi do rozgrywki mnóstwo atrakcji związanych z listopadowymi Mistrzostwami Świata w piłkę nożną.

Połączenie tych dwóch elementów z odświeżeniem rozgrywki oraz kilku trybów gry sprawia, że FIFA 23 wzbudziła potężne zainteresowanie wśród graczy z całego świata. Zgodnie z najnowszym raportem Electronic Arts w premierowym tygodniu do wirtualnego świata piłki nożnej zalogowało się rekordowe 10,3 miliona użytkowników. Jest to bezapelacyjnie najlepszy start w historii całej franczyzy.

Reakcje naszych fanów były niesamowite. Cieszymy się, że nasza społeczność w rekordowych liczbach rywalizuje swoimi ulubionymi piłkarzami i klubami w FIFA 23.

Wiceprezes generalny EA Sports — Nick Wlodyka

Zobacz też: Marvel zapowiada duże opóźnienia! Deadpool 3 i Avengers: Secret Wars z nowymi datami premier

Bardzo możliwe, że już za kilka tygodni cyfry generowane przez najnowszą odsłonę piłkarskiego cyklu znacząco się zwiększą. W końcu dokładnie 20 listopada rozpoczyna się mundial w Katarze, a do FIFA 23 trafi mnóstwo kontentu związanego z tą imprezą (również do trybu Ultimate Team). Dodatkowo latem dojdzie do inauguracji Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet, które również zostaną przeniesione na wirtualną murawę.

Źródło: IGN

Motyw