YouTuber odtworzył w Minecraft ogromną część Wszechświata. Skala projektu rzuca na kolana

2 minuty czytania
Komentarze

Minecraft to gra, która zdecydowanie pozwala popuścić wodzę fantazji. W końcu kto z nas podczas długich godzin spędzonych w kwadratowym świecie nie budował domów, zamków czy podziemnych tuneli. Co ciekawe niektórzy gracze potrafią tak zasiedzieć się nad tworzeniem kolejnych konstrukcji, że gdy odchodzą od rozgrywki, ich oczom ukazuje się duży kawałek… Wszechświata!

Minecraft bawi i uczy! Ambitny projekt YouTubera

Minecraft bawi i uczy! Ambitny projekt YouTubera

Nie da się ukryć, że Minecraft to gra przełomowa oraz ikoniczna. Nad kolejnymi wersjami „kwadratowej” produkcji czas spędzają zarówno gracze z zaawansowanym peselem jak i najmłodsi adepci gamingu. Być może to właśnie dlatego wielkie projekty kolejnych twórców odbijają się echem na całym świecie. Chyba wszyscy widzieliśmy takie zaawansowane konstrukcje stworzone w Minecrafcie jak Titanic, Big Ben, Koloseum czy Wersal. Okazuje się, że kreatywność w kwadratowym świecie wcale nie musi ograniczać się do budynków oraz innych znanych nam obiektów.

YouTuber posługujący się nickiem ChrisDaCow opublikował na swoim kanale nowy film, który prezentuje jego zdecydowanie najambitniejszy projekt. Amerykanin stworzył bowiem fragment Wszechświata! Jakkolwiek by to nie brzmiało Chris za pomocą jednego komputera oraz masy wyliczeń stworzył model całkiem sporej części znanego nam kosmosu. W projekcie znajduje się oczywiście Ziemia, ale także inne planety oraz cała masa galaktyk i gwiazd.

Stworzenie tak pokaźnego fragmentu Wszechświata zajęło Chrisowi ponad miesiąc. Zgodnie z relacją twórcy najwięcej problemów przysporzyło mu wierne oddanie czarnej dziury, która również znalazła się w jego projekcie. Ostateczny efekt nie tylko tego obszaru, ale całego Wszechświata stworzonego przez Amerykanina w Minecrafcie może powalać na kolana.

Oczywiście nie był to pierwszy duży projekt Chrisa. YouTuber może pochwalić się dziesiątkami innych imponujących i ogromnych konstrukcji stworzonych w świecie Minecrafta. Jedną z najciekawszych pozycji jest odwzorowanie obrazu Vincenta van Gogha „Gwiaździsta noc” w ogromnej skali oraz rzucie 3D. Cały film przedstawiający proces budowy Wszechświata przez Chrisa znajdziecie poniżej.

Źródło: YouTube

Motyw