ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Minecraft odciął Andorę od Internetu

Minecraft najpopularniejszą grą na YouTubie! Tytuł zebrał już ponad bilion wyświetleń

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

YouTube świętuje osiągnięcie oszałamiającego kamienia milowego w historii serwisu. Minecraft stał się właśnie najczęściej oglądaną grą na platformie. Kulturowy tytuł od Mojang Studios wygenerował kosmiczną liczbę wyświetleń.

Minecraft odtworzony bilion razy na YouTubie

Serwis celebruje ten oszałamiający sukces na kilka zabawnych sposobów. YouTube zdecydował się na stworzenie animowanego teledysku pełnego odniesień i mrugnięć okiem do historii gry i popularnych twórców, którzy promowali ją na przestrzeni ostatnich lat. Powstała także dedykowana strona internetowa, która pokazuje graczom niepokojący wręcz kontekst, jak ogromną liczbą jest 1 000 000 000 000 wyświetleń.

Wyliczenia przedstawiają nam, że jeśli każde wyświetlenie trwałoby tylko sekundę (choć faktyczny czas odtwarzania materiałów jest z pewnością dużo większy) dałoby to nam 30 000 lat wyświetleń Minecrafta na YouTube.

Kontynuując — gdyby każde wyświetlenie było reprezentowane przez klasyczny Minecraftowy blok o wymiarach 12 na 12 cali, można by zbudować stos, który wzniósłby się z Ziemi aż do Słońca i z powrotem. Mało tego! Nadal miałby on około siedmiu milionów mil zapasu (11 265 408 kilometrów). Liczby te robią ogromne wrażenie.

Zobacz też: Ubisoft potwierdza — powstaje remake Splinter Cella

Wspomniana strona internetowa zawiera również historyczne zestawienie najpopularniejszych trendów, filmów i twórców, którzy z roku na rok podbijali wyświetlenia gry. Dla przykładu rok 2013 był rokiem minigier i modów, podczas gdy rok 2020 zdominował speedrunning.

Youtube zaznacza również, że „w świecie od dawna zdominowanym przez twórców płci męskiej”, w tym roku pojawiła się nowość. Mowa tu o YouTuberce Aphmau, która rozpoznawalność zyskała głównie dzięki tworzeniu filmów w tematyce RP. W krótkim czasie zdobyła ona pierwsze miejsce w rankingu najchętniej oglądanych YouTuberów z Minecrafta.

YouTube twierdzi, że popularność gry od Mojang na platformie będzie wzrastać. 8 lat zajęło jej osiągnięcie 500 miliardów wyświetleń i tylko kolejne dwa lata, aby podwoić tę liczbę i osiągnąć bilion. Zgodnie z tą tendencją nie powinno minąć dużo czasu, zanim gra osiągnie 2 biliony wyświetleń.

Źródło: GamesRadar/YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy