ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Joker 2 – data premiery, musical i Lady Gaga jako Harley Quinn! Oto wszystko, co wiemy o sequelu

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Wokół sequelu Jokera z 2019 roku zaczęło robić się coraz głośniej. Dosłownie przed chwilą informowaliśmy Was o tym, że film dostał już swoją datę premiery. W międzyczasie internet zalała kolejna fala doniesień, które powodują, że na produkcję od Warner Bros. będziemy czekać z jeszcze większą niecierpliwością.

Joker wraca na salony

Joker wraca na salony

Kontrowersją nie będzie uznanie Jokera z 2019 roku za jeden z ostatnich filmów ubiegłej dekady. Dzieło stworzone przez Todda Phillipsa z miejsca podbiło serca widzów na całym świecie. Głównym powodem takiego obrotu spraw stała się warstwa artystyczna produkcji, która znacząco odbiegała od znanych nam filmów o superbohaterach. Nie do końca świadomi tego widzowie w swoje ręce dostali pełnoprawny dramat z psychologicznym podtekstem.

Stworzenie z Jokera tak głębokiego dzieła zaskoczyło, tym bardziej że przed premierą duża część fanów DC spodziewała się zobaczyć klasycznego akcyjniaka, który opowie o jednym z najbardziej znanych złoczyńców w historii komiksów. Tymczasem film podczas licznych ceremonii wręczania prestiżowych nagród był rozpatrywany tylko i wyłącznie jako dramat.

O sukcesie Jokera świadczą także zdobyte statuetki. W kontekście najważniejszych z nich, czyli Oscarów mówimy o aż jedenastu nominacjach, w tym dwóch wygranych kategoriach. Galę w 2020 roku z nagrodami opuścili — Joaquin Phoenix (najlepszy aktor pierwszoplanowy) oraz Hildur Guðnadóttir (najlepsza muzyka oryginalna). Dodatkowo do zbioru namacalnych sukcesów filmu należy dorzucić dwa Złote Globy, trzy statuetki BAFTA, dwie Satelity czy jednego Saturna.

Biorąc pod uwagę renomę, jaką zbudował wokół siebie Joker nic dziwnego, że Hollywood postanowiło popchnąć Todda Phillipsa oraz całą resztę ekipy filmowej do stworzenia sequelu. W ostatnich dniach oraz tygodniach sieć zalała masa plotek dotyczących drugiej części filmu, więc w tym artykule przybliżmy sobie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Jokera 2.

Znamy datę premiery, część obsady oraz oficjalny tytuł nowego Jokera

Joker wraca na salony

Najnowsza wiadomość na temat sequelu pojawiła się w internecie zaledwie przedwczoraj. Wówczas Lady Gaga za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych potwierdziła swój występ w drugiej części hitowego filmu. O zaangażowaniu do produkcji światowej sławy piosenkarki mówiło się od dłuższego czasu, jednak oficjalne potwierdzenie plotek nadeszło właśnie w czwartek.

Przy okazji promowania swojego najnowszego występu na wielkim ekranie 36-latka uciszyła spekulacje dotyczące daty premiery filmu oraz jego tytułu. Możemy już z całym przekonaniem stwierdzić, że sequel do kin trafi 4 października 2024 roku, czyli dokładnie w piątą rocznicę debiutu pierwszej odsłony serii.

Dodatkowo utwierdziliśmy się w przekonaniu, że Joker 2 oficjalnie będzie nosić tytuł Joker: Folie à deux. Tę informację zdradzał nam już reżyser oraz scenarzysta zarówno pierwszej jak i drugiej odsłony cyklu — Todd Phillips. Niemniej wówczas mówiło się, że może to być jeszcze tytuł roboczy. Jednakże skoro właśnie tak nazywa się nadchodzący film, daje nam to niemały wgląd w jego fabułę.

Dokładniej mówiąc, chodzi tu o występ Lady Gagi. Wszystko wskazuje na to, że gwiazda muzyki pop wcieli się w Harley Quinn. Prawa ręka tytułowego złoczyńcy zgodnie z komiksową historią była najpierw jego psychiatrą. Termin Folie à deux z francuskiego oznacza natomiast paranoję indukowaną. Jest to stan, w którym osobie blisko związanej z chorym zaczynają udzielać się te same objawy. Odniesienie do Jokera oraz Harley Quinn wydaje się być tutaj dosyć jasne.

Joker wraca na salony

Niemniej najbardziej zaskakująca wiadomość dotycząca sequelu odnosi się do jego gatunku. Zgodnie z wieloma doniesieniami Joker: Folie à deux ma być… musicalem. Niestety na ten moment nie poznaliśmy sposobu, w jaki Todd Phillips chce połączyć specyficzną formę z klimatem znanym nam z pierwszej odsłony serii.

Jeśli jesteście czujni, na pewno zauważyliście, że w tym tekście zabrakło jeszcze jeden — zdecydowanie najważniejszej informacji. Mowa tu oczywiście o odtwórcy tytułowej roli. Na całe szczęście nie mamy czym się martwić Arthura Flecka po raz drugi w swojej karierze odegra Joaquin Phoenix. 47-latek podpisał już nawet kontrakt z Warner Bros. na mocy, którego za swój występ w Folie à deux zainkasuje okrągłe 20 milionów dolarów. Dla porównania za „pierwszego” Jokera gaża aktora wynosiła 4,5 miliona dolarów. Ponad czterokrotna podwyżka raczej nie wynika z „widzimisię” wytwórni!

Sprawdź najnowsze wpisy