ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
joker taniec na schodach

Joker 2 dostał datę premiery – Warner Bros. przetestuje naszą cierpliwość

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Nikogo nie zszokuje stwierdzenie, że Joker z 2019 roku to jeden z największych hitów filmowych ubiegłej dekady. Nic więc dziwnego, że Warner Bros. zdecydowało się na stworzenie sequelu produkcji, która podbiła serca milionów widzów. Wszystko wskazuje na to, że właśnie poznaliśmy datę premiery drugiej części filmu.

Joker 2 powstanie, ale trafi do nas dopiero za dwa lata

Joker 2 powstanie, ale trafi do nas dopiero za dwa lata

W kontekście sequelu Jokera usłyszeliśmy oraz przeczytaliśmy już mnóstwo rzeczy. W sieci pojawiały się między innymi doniesienia mówiące o tym, że druga część filmu będzie musicalem oraz wystąpi w nim Lady Gaga. Gwiazda muzyki pop miałaby wcielić się w Harley Quinn, która stanie się jedną z głównych bohaterek drugiego Jokera.

Dyskusje wzbudzał nawet sam tytuł filmu. Zgodnie z tym co mogliśmy zobaczyć w mediach społecznościowych Todda Phillipsa, czyli reżysera i scenarzysty produkcji ma ona nosić podtytuł Folie à Deux. Termin w założeniu odnosi się właśnie do postaci Harley Quinn, która spędzając czas z Arthurem Fleckiem sama zaczyna cierpieć na zaburzenia psychiczne.

Niemniej żaden temat nie wzbudza takiego zainteresowania, jak data premiery filmu. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Joker: Folie à Deux do kin trafi 4 października 2024 roku. Co ciekawe będzie to także piąta rocznica wydania na świat pierwszego filmu z serii. W roli tytułowego złoczyńcy ponownie zobaczymy niezawodnego Joaquina Phoenixa.

Warto wspomnieć, że nie tak dawno nazwisko 47-letniego aktora odmieniano przez wszystkie przypadki. Miało to związek z ujawnieniem jego zarobków za angaż przy nadchodzącym sequelu. Za swój drugi występ w roli Jokera Joaquin Phoenix ma zainkasować okrągłe 20 milionów dolarów. Dla porównania w 2019 roku gaża przyszłego zdobywcy Oscara wynosiła „zaledwie” 4,5 miliona dolarów.

Ogólnie cała produkcja sprzed trzech lat wygenerowała przychody rzędu ponad miliarda dolarów. Dodatkowo film w świetny sposób obronił się z artystycznego punktu widzenia. Jedenaści nominacji do Oscara w tym dwie wygrane statuetki mówią same przez siebie.

Źródło: Variety

Sprawdź najnowsze wpisy