ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

The Walking Dead – powstanie spin-off o Ricku i Michonne!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

W trakcie trwającego właśnie Comic Con 2022 San Diego fani filmów i seriali mogą spotkać się z mnóstwem ogłoszeń oraz informacji dotyczących ich ulubionych produkcji. Do tego grona szczęśliwców możemy dopisać także sympatyków The Walking Dead. Właśnie dowiedzieliśmy się, że powstanie spin-off kultowego cyklu, a ponadto mogliśmy zobaczyć zwiastun finału ostatniego sezonu serialu!

Finał The Walking Dead ze zwiastunem

Finał The Walking Dead ze zwiastunem

Aby wszystko uporządkować, zaczniemy od drugiego tematu, który jest znacznie mniej skomplikowany. Mowa tu o zwiastunie trzeciej części jedenastego sezonu The Walking Dead. Jakikolwiek by to nie brzmiało, przed nami oficjalny finał serii, która elektryzowała fanów z całego świata od 2010 roku. Nie da się ukryć, że stworzenie zakończenia całej historii przez twórców serialu zostało mocno utrudnione przez pandemię koronawirusa.

Problemy przypadły już na dziesiąty sezon, który mocno poszatkowano. Wystarczy powiedzieć, że jego pierwszy odcinek został wyemitowany 6 października 2019 roku, natomiast ostatni 4 kwietnia 2021 roku! Niemniej wszystko wskazuje na to, że problemy produkcyjne opuściły już ekipę AMC, ponieważ już przed premierą jedenastego sezonu zapowiedziano, że będzie to ostatnia odsłona serialu.

Ze względu na podniosłość cyklu twórcy zdecydowali się na podzielenie finału na trzy części po osiem odcinków każda. Pierwsza z nich została wyemitowana w okresie sierpień 2021-październik 2021. Druga w oknie luty 2022-kwiecień 2022. Trzecia i zarazem ostatnia część ostatniego sezonu zostanie wypuszczona już za mniej niż trzy miesiące. Premierowy odcinek zapowiedziano na 2 października tego roku. Oznacza to, że finałowy epizod zostanie wyemitowany 20 listopada. Wówczas serial The Walking Dead dobiegnie końca!

W związku z trwającym Comic Con 2022 San Diego twórcy serii udostępnili widzom pierwszy zwiastun trzeciej części jedenastego sezonu TWD. Ciężko ukryć, że jest to dosyć nostalgiczna podróż przez dziesięć poprzednich odsłon zwieńczona zapowiedzią tego, co wydarzy się w finale. Na trailerze możemy zobaczyć, jak określili to producenci „wspólne zakończenie walki”.

Franczyza The Walking Dead wzmocni się o nowy serial! To nie byle jaki spin-off

Franczyza The Walking Dead wzmocni się o nowy serial! To nie byle jaki spin-off

Jak się okazuje, nie jest to koniec dobrych wiadomości! Przy okazji powyższej zapowiedzi w nasze ręce wpadła być może jeszcze inna zdumiewająca informacja. Mowa tu o spin-offie głównej serii, który skupi się na dwóch ikonicznych postaciach dla całego The Walking Dead, czyli Ricku oraz Michonne. Tak jak w przypadku głównego wątku fabularnego w serialu w dwójkę bohaterów wcielą się odpowiednio Andrew Lincoln i Danai Gurira.

Nowa seria ma zadebiutować w 2023 roku, a jej pierwsza odsłona ma liczyć sześć epizodów. Niestety jeszcze nie dowiedzieliśmy się jaką drogą serial trafi do polskiej dystrybucji. W przypadku Stanów Zjednoczonych ma to odbyć się za pośrednictwem AMC+, czyli serwisu streamingowego należącego do tytułowej stacji. Warto zaznaczyć, że ta produkcja powstanie w zastępstwie za filmową trylogię The Walking Dead, która miała zwieńczyć historię głównego serialu.

Dodatkowo w przypadku tego spin-offu bardzo zastanawiająca wydaje się być fabuła oraz jej umiejscowienie w czasie. Nie chciałbym spoilerować głównej osi fabularnej The Walking Dead, więc przytoczę, że twórcy określają nowy serial jako kontynuacja podróży oraz historii miłosnej łączącej Ricka Grimesa i Michonne. Wielkiego podekscytowania powrotami do swoich wielkich ról nie ukrywają także aktorzy.

Andrew Lincoln wraca do franczyzy The Walking Dead po ponad czterech latach absencji. Brytyjczyk ponownie wcieli się w głównego protagonistę serii. Tymczasem Danai Gurira po raz kolejny przywdzieje zabójczą katanę odgrywając przy tym Michonne, której na srebrnym ekranie nie widzieliśmy od ponad dwóch lat.

Ten serial przedstawi epicką historię miłosną dwóch bohaterów zmienionych przez zmieniony świat. Oddzieleni od siebie odległością, niepowstrzymaną mocą oraz duchami tego kim byli. Rick i Michonne zostają wrzuceni do świata zbudowanego na wojnie przeciwko umarłym… oraz żywym. Czy są w stanie odnaleźć siebie w miejscu oraz sytuacji, w której nigdy wcześniej nie byli? Czy może są wrogami? Kochankami? Ofiarami? Zwycięzcami? Czy mogą żyć bez siebie, czy też odkryją, że sami są żywymi trupami?

Zapowiedź spin-offu

Wszyscy fani The Walking Dead już teraz zacierają ręce, aby bliżej zapoznać się ze spin-offem. W tym miejscu warto przypomnieć, że nie będzie to jedyny serial, który powstaje na podstawie głównej osi fabularnej cyklu. W marcu dowiedzieliśmy się, że AMC stworzy spin-off poświęcony trudnej relacji Maggie i Negana. Serial został zatytułowany Isle of the Dead, a swoją premierę ma zaliczyć już w 2023 roku.

Źródło: AMC

Sprawdź najnowsze wpisy