ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Company of Heroes 3 zbliża się wielkimi krokami – co wiemy na ten moment?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Fani gier strategicznych na pewno dobrze znają serię Company of Heroes. Tak się składa, że już za kilka miesięcy czeka nas premiera nowej odsłony tego zasłużonego cyklu. W związku z tym, że twórcy gry w ostatnim czasie dzielą się z nami coraz większą ilością informacji, warto rzucić okiem na najciekawsze z nich!

Company of Heroes doczeka się nowej części

Company of Heroes doczeka się nowej części

W zeszłym miesiącu prezentowaliśmy Wam nowy system zniszczeń, który zostanie zaimplementowany do Company of Heroes 3. Od tamtej pory Relic Entertainment, czyli twórca gry udostępnił nam wiele nowych informacji dotyczących swojego nadchodzącego produktu. Jednakże całą historię związaną z CoH 3 należy zacząć od przedstawienia bogatych korzeni cyklu.

Company of Heroes na rynku zadebiutowało już w 2006 roku. Wówczas swoją premierę zaliczyła pierwsza odsłona serii, która zabrała nas do czasów II Wojny Światowej. Przenosząc się na tereny Francji okupowane przez Nazistów, mieliśmy wpływ na niemalże każdy element rozgrywki. W związku z tym strategia zyskała już miano kultowej. Siedem lat później byliśmy świadkami debiutu Company of Heroes 2.

Na przestrzeni niemalże dziesięciu lat rozwój technologiczny, który poczyniła seria, jest nie do opisania. Niemniej pomimo dobrych recenzji „dwójka” nie spotkała się z aż tak gorącym przyjęciem, jak zasłużona „jedynka”. Dziewięć lat później Relic Entertainment planuje przypomnieć o sobie szerszemu gronu odbiorców za pomocą Company of Heroes 3.

Premiera trzeciej odsłony cyklu odbędzie się już 17 listopada tego roku. Podobnie jak w przypadku poprzedników wyczekiwana strategia zadebiutuje tylko i wyłącznie w wersji na komputery osobiste. Warto zaznaczyć, że tytuł będzie dostępny m.in. w dwóch edycjach – premierowej oraz premium.

W przypadku pierwszej z nich poza egzemplarzem gry dostaniemy specjalny steelbook, kolekcjonerską książkę, dwustronną mapę, naszywkę oraz zestaw DLC. Edycja premium do tego zbioru dorzuca jeszcze kieszonkowy kompas, medal oraz zestaw DLC Premium! Możliwość zamawiania fizycznych edycji Company of Heroes 3 ruszy w ciągu najbliższych dni. Tymczasem jeśli jesteście zainteresowani nabyciem cyfrowej wersji gry, możecie to zrobić, chociażby za pośrednictwem platformy Steam. Edycja standardowa kosztuje 239 złotych natomiast edycja premium to wydatek rzędu 319 złotych.

Nowatorska, realistyczna i wciągająca – taka ma być rozgrywka nowego Company of Heroes

Company of Heroes doczeka się nowej części

Tak jak wyżej wspomniałem, Relic Entertainment w ostatnim czasie zaczęło odkrywać coraz więcej kart. Poznaliśmy już, chociażby nowatorski system zniszczeń czy główny motyw przewodni kampanii dla jednego gracza. Company of Heroes 3 zabierze nas na front II Wojny Światowej. Tym razem odwiedzimy jednak Północną Afrykę oraz Włochy. Twórcy niedawno udostępnili nawet specjalny zwiastun, który zapowiada walki w piasku, pocie, krwi oraz upale.

Co ciekawe twórcy serii mają zamiar zadbać o swoich fanów. Jeśli nie jesteście jeszcze przekonani, czy wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze na egzemplarz Company of Heroes 3 już teraz całkowicie za darmo możecie pobrać wersję demo gry. Aby zagrać w „misję alfa” wystarczy zarejestrować się na dedykowanej stronie internetowej.

Dostęp do demo wygasa 19 lipca. W ramach specjalnej misji przeniesiemy się do Północnej Afryki, gdzie będziemy mogli sprawdzić, jak w grze wypadają wszystkie nowinki, o których informowali nas twórcy. No właśnie – co takiego czeka nas w trzeciej odsłonie cyklu?

Przede wszystkim Relic Entertainment stawia na realizm rozgrywki. Deweloperzy bardzo dokładnie przestudiowali historię II Wojny Światowej, przez co wszystkie jednostki będą odwzorowane dokładnie, jak nigdy wcześniej. Dodatkowo realizm tyczy się także fizyki oraz sposobu zarządzania bitwą.

Otoczenie, w którym przyjdzie nam walczyć, będzie miało ogromny wpływ na przebieg potyczki. Dla przykładu – po zniszczeniu budynku, za którym chowa się wroga jednostka, mogą ją uszkodzić spadające cegły czy deski. Zgodnie z zapowiedziami twórców sama oprawa wizualna będzie stać na najwyższym poziomie.

Dodatkowo całkowitą nowością w historii cyklu będzie stworzenie dwóch niezależnych kampanii dla jednego gracza. Pierwsza z nich skupi się na Afryce Północnej, druga natomiast na słonecznej Italii. W drugim przypadku czeka nas… otwarte zakończenie! W zależności od podejmowanych przez nas decyzji oraz rezultatów bitew bezpośrednio zadecydujemy o tym, jak potoczy się historia świata.

Oczywiście w trakcie gry nie zabraknie klasycznych dla gatunku rozwiązań. Jak na strategię czasu rzeczywistego przystało, w grę wchodzi zarządzanie jednostkami, rozstawianie pułapek czy też zlecanie nalotów z powietrza. Company of Heroes 3 zapowiada się więc na połączenie klasycznej myśli strategicznej z najnowszymi osiągnięciami techniki. O tym, czy gra faktycznie okaże się hitem, dowiemy się jednak 17 listopada.

Sprawdź najnowsze wpisy