dodatek do gry Farming Simulator

Darmowy dodatek do gry Farming Simulator ma pomóc rolnikom – produkt współtworzyli Polacy

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Rozrywka

Naukowcy z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski stworzyli wirtualny dodatek do gry Farming Simulator 22. Bezpłatnie dystrybuowany produkt porusza tematykę rolnictwa precyzyjnego i ma stanowić pomoc dla młodych rolników w planowaniu pracy w nowoczesnym gospodarstwie. To jednak niejedyny cel.

Dodatek do gry Farming Simulator 22 o rolnictwie precyzyjnym

fot. meriç tuna/Unsplash

Farming Simulator to gra pozwalająca poznać pracę w gospodarstwie rolnym. Stworzyli ją Stefan Geiger i Christian Ammann, którzy dorastali na wsi i wiedzieli, jak wygląda praca rolnika. Ich gra symuluje najważniejsze aspekty tej pracy, m.in. prowadzenie gospodarstwa, obsługę maszyn, a także zarządzanie glebą. Naukowcy z uniwersytetów w Hohenheim (Niemcy) i Reading (Wielka Brytania), a także przedstawiciele Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk stworzyli do gry dodatek o rolnictwie precyzyjnym – Precision Farming. Jest on dostępny bezpłatnie na komputery i konsole PlayStation.

Stworzony moduł ma przede wszystkim pomóc młodym rolnikom planować pracę w nowoczesnym gospodarstwie, jednak na tym zadania dodatku się nie kończą. Osoby, które mieszkają w dużych aglomeracjach, mogą nie wiedzieć zbyt wiele o nowoczesnej technologii rolniczej lub o tym, jak żywność trafia do sklepów spożywczych i na ich stół. Celem naszego projektu jest pomoc w zdobyciu wiedzy na temat nowoczesnej technologii rolniczej i podniesienie świadomości na temat zrównoważonego rolnictwa – mówi Tomasz Jeliński, główny specjalista Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

Czytaj także: Najbardziej imponujące budowle w świecie Minecrafta — Olimp, Hogwart czy może Night City?

Dodatek Precision Farming, jak sama nazwa wskazuje, koncentruje się na rolnictwie precyzyjnym. Chodzi o wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, by poprawić efektywność upraw. Trzeba pobrać próbki gleby i wykonać analizy lub kupić gotowe mapy glebowe. W dodatku Precision Farming przewidziano również takie rozwiązania, jak zmienne dawkowanie siewu, środków ochrony roślin i nawozów. Moduł Precision Farming powstał w ramach projektu finansowanego przez EIT Food – europejską wspólnotę na rzecz innowacji w zakresie żywności.

źródło: Nauka w Polsce

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy